About

Nasze Raporty

Bądź na bieżąco z naszymi raportami.

“Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.”

Marszałek Józef Piłsudski

About
Services

O nas

Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom została powołana dla inicjowania i wspierania działań mających na celu prostowanie nieprawdziwych informacji na temat historii Polski, a szczególnie przebiegu II wojny światowej, udziału w niej Polaków, stosunku Polaków do Żydów, na temat niemieckich obozów koncentracyjnych. Obok tego celem Reduty jest propagowanie wiedzy na temat historii i kultury polskiej oraz polskiej współczesności. Reduta ma także na celu przeciwdziałanie rasizmowi i ksenofobii, zwróconym przeciwko obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, bez względu na pochodzenie.

Cele te osiągnięte mogą być różnymi drogami, lecz najważniejsza z nich to aktywne występowanie przeciwko oszczercom, których ataki w ciągu ostatniego roku wyraźnie się zwielokrotniły, czego wymownym dowodem jest cała sprawa niemieckiego paszkwilu na Armię Krajową “Unsere Muetter, unsere Vaeter”. Reduta nie spocznie w wysiłkach obrony dobrego imienia Polski wszędzie tam, gdzie tego będzie wymagała sytuacja. Równocześnie wzywamy Rząd Rzeczypospolitej do obrony godności narodu, szkalowanego za granicą (a coraz częściej niestety i w Kraju). Będziemy wspierać te działania Rządu RP, które w naszej ocenie idą w dobrym kierunku, a krytykować i wskazywać te które szkodzą.

Wielkim, niewykorzystanym w odpowiedni sposób potencjałem są Polacy rozsiani po całym świecie. Reduta będzie korzystać z aktywności, mądrości, kontaktów Polonii, tak aby oszczercy byli efektywnie ścigani. Pomoc Polonii jest w tym nieoceniona.

Reduta początkowo funkcjonowała pod egidą Towarzystwa Patriotycznego – Fundacji Jana Pietrzaka. W ciągu ponadrocznej aktywności rozwinęła się na tyle, że może już działać samodzielnie. Pan Jan Pietrzak jest w Radzie Fundacji Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom.

Services
Contact

Nasze kanały mediów społecznościowych

Bądź z nami zawsze na bieżąco.

Bądźmy w kontakcie

Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom

ul. Chmielna 11 lok. 8
00-021 Warszawa

KRS: 0000486992, NIP: 5252575180, REGON: 147001764

Sekretariat: +48 570 226 122

kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl

Nasza działalność opiera się na wolontariacie i darowiznach osób fizycznych.

Jeśli identyfikujesz się z celami Reduty, wesprzyj nas darowizną poprzez system PayPal. Kliknięcie przeniesie Cię na stronę, gdzie można przekazać darowiznę.

Można także wesprzeć Redutę poprzez wpłatę na konto bankowe:

87 1090 1883 0000 0001 2254 5117  z dopiskiem “Darowizna na cele statutowe” w tytule przelewu, a także podaniem adresu mailowego.

Darowizna za pomocą polskiego serwisu Dotpay

Dotpay

Contact