7. edycja Żywego Znaku dla Powstania Warszawskiego. Oddajmy hołd bohaterom!

Lipiec 30, 2020
Posted in Aktualności
Lipiec 30, 2020 Reduta Dobrego Imienia

7. edycja Żywego Znaku dla Powstania Warszawskiego. Oddajmy hołd bohaterom!

Jak co roku – 1 sierpnia w godzinę „W” – zbierzemy się na Placu Zamkowym, by uczcić pamięć i heroiczną walkę o niepodległość Warszawskich Powstańców, tworząc wspólnie Żywy Znak – Kotwicę.

W tym roku, ze względu na ograniczenia związane ze stanem epidemii, Żywy Znak będzie przygotowany wyłącznie z pomocą wcześniej zarejestrowanych wolontariuszy. Zarejestrować się można pod poniższym linkiem:
Link do rejestracji – Żywy znak

Mimo to, zapraszamy wszystkich do udziału w 7. edycji Żywego Znaku dla Powstania Warszawskiego. Nie trzeba przychodzić na Plac Zamkowy, aby być z nami – od godziny 16:50 rozpoczniemy transmisję online, linki do transmisji online znajdują się na stronie: https://www.zywyznak.pl/transmisja-online

Wszystkich, którzy chcą do nas dołączyć pod Kolumną Zygmunta, prosimy o założenie maseczek oraz stosowanie się do zasad bezpieczeństwa: zachowania dystansu i dezynfekcji rąk.

W organizacji wydarzenia, które od lat wspiera Reduta, wspomaga również coraz szersze grono fundacji, firm i organizacji. W tym roku są to: Narodowe Centrum Kultury, Stowarzyszenie Historyczne Polonia Restituta, Fundacja Łączka, Fundacja Służba Niepodległej, Międzynarodowe Forum Bezpieczeństwa, Fundacja Signa Temporum, Warszawska Sztafeta Niepodległości, Stowarzyszenie Koliber Oddział Warszawa, Lite.pl, IBMedia, KorekStudio.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie: www.zywyznak.pl

Razem oddajmy godnie hołd Powstańcom, którzy walczyli o wolność przez 63 dni.

Comments (2)

 1. Wujek Marian CIEŚLAK zginął w Powstaniu. Osierocił malutką Danusię i pozostawił wdową- moją Ciocię POLĘ z.d.C. Po Powstaniu, w odbudowanym domu WSM przy ul.Suzina 3, bywałem wielokrotnie uważnie słuchając opowiadania Cioci Poli…
  O wielkim strachu, ogromnym stressie, głodzie, niepewności jutra; niepewności każdej minuty niemieckiej nienawiści!!!
  Ja-dziś 78lat- słysząc mowę j.niemieckiego odtwarzam (jak z twardego dysku)wrzaski: Halt,hande hoh,raus:Tatata, tatata
  z maszynowego i ochrypłe: polnisze szwajne! Trudno, b.trudno uwolnić się od wspomnień i pałać miłością do Niemca.

 2. Lech Galicki

  Żywy Znak dla Powstania Warszawskiego, wszystko co godne i bohaterskie – tkwi mocno w sensie Znaku tego, zaś Krew i Męczeństwo, jest Darem dla Wolności, Warszawo Powstańcza, ta w sercach naszych wirtualna, bo zburzona, Tyś oazą Miłości.
  I jak tu pisać, gdy Polska grzmi Walcząca, a będzie tak zawsze, gdy wróg zagrozi – Powstańczy zryw goreje i trwa do zwycięskiego końca. (…) cdn.

  Lech Galicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.