Luty 11, 2019 Lukasz Gut

Hans G. musi przeprosić Natalię Nitek-Płażyńską!

Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Gdańsku zapadł wyrok w procesie przeciwko Hansowi G. Sąd nakazał Hansowi G. przeproszenie Natalii Nitek-Płażyńskiej w “Gazecie Polskiej” oraz w Telewizji Republika. Dodatkowo Hans G. został zobowiązany do wpłaty 50 tysięcy złotych na Muzeum Piaśnickie w Wejherowie. W uzasadnieniu wyroku sędzia Piotr Kowalski podkreślił historyczne korzenie uprzedzeń rasowych i wyższości rasowej Niemców, jakie prezentował Hans G.

Po ogłoszeniu wyroku Natalia Nitek-Płażyńska napisała na Twitterze: “Wygrałam z nazistą! Nazizm w Polsce nie ma prawa bytu. Pamiętajmy, by walczyć o swoją godność, gdy ktoś ją depcze”. Podziękowała również Reducie za wsparcie.

Przypominamy, że w pomorskiej firmie POS System, Natalia Nitek przez kilka miesięcy była nękana słownie przez jej właściciela Hansa G., który celowo używał zwrotów godzących w dobra osobiste i narodowe pracownicy. Powódka zarządzała projektami w firmie Hansa G. od czerwca 2015 r. do stycznia 2016 r. W rozmowach Hans G. posługiwał się sformułowaniami używanymi przez Niemców w stosunku do Polaków podczas okupacji 1939-1945, także z użyciem terminologii nazistowskiej i nie krył się z nienawiścią wobec Polaków. Hans G. bez skrępowania mówił o Polakach m.in. „shit”, „idiots”, „I hate this idiots”, “idiot Polak”, „suck-ers”, “better is Africa”, “fucking stupid country”, “should I stand them on the wall [pokazuje pozorowane strzelanie] Kill them? I wanted, I want! No problem for me! I would kill every Polak, scheiss egal”, zaś o samej pracownicy mówił „ustawiłbym cię z PiSem w szeregu i rozstrzelał”, „jesteś głupia, bo słuchasz Kaczyńskiego”, „pieprzony pisior (fucking pisior)”, „stuknięta faszystka (crazy fashist)”.

Reduta Dobrego Imienia mając status interwenienta ubocznego wspomagała ten proces – zarówno od strony finansowej jak i prawnej.

Comments (30)

 1. Przemek

  Dobry wyrok, choć przydałoby się więcej tytułów, do publikacji przeprosin. Szkoda, że sąd nie ujawnił nazwiska tego Hansa.

  • kasia

   Przemek __ to jest stanowczo za niski wyrok . Cała załoga powinna go pozwać i to przynajmniej na 500. 000 zł albo i euro . Przykre jest to że z urzędu tego drania nie ściano – tak jakby to nikogo nie obchodziło

 2. Danuta

  Brawo!!! Gratulacje!! chociaż raz Sąd Gdański stanął uczciwie na wysokości zadania!

 3. Maria

  Wg mnie powinien miec rowniez sprawe kryminalna z zabronieniem przekroczenia granicy polskiej!

 4. Paweł Zdun

  Dziękuję za wytrwałość i konsekwencję oraz gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz!

 5. Małgorzata

  To o wiele za niski wyrok, a przeprosiny powinny być umieszczone w TV ogólnopolskiej!

 6. Wyobcowany

  Brawo Reduto, Brawo Pani Natalio.
  Teraz tylko trzeba pozamiatac w polsce to wszystko co sie zwie ;
  UPRAEDZENIEM RASOWYM. Kara jaka wymierzyl sad, jest nie-
  wspolmierna do wszystkich pogrozek i pomowien oskarzonego.

 7. BeZet

  Wyrok niewspółmierny do przestępstwa. Takie niestety mamy sądy. Facet wykrzykuje, że jest nazistą a co na to prokuratura i ściganie z urzędu? Wyrok powinien zawierać zakaz przebywanie na terenie Polski a nie jakieś tam marne 50 tys. zł.

  • kasia

   BeZet , popieram to jest stanowczo za niski wyrok . Pani Nitek wygrała a co z resztą załogi ? Powinni złożyc zbiorowy pozew za poniżania , za wyzwiska , za grożenia i dyskryminowanie ich jako Polaków . Z drugiej strony dlaczego z urzędu nie ściga sie tego Niemca ? .. Co do wyroku to jak dla biznesmena to wcale to nie jest dotkliwe .. sad potraktował go na taryfie ulgowej

 8. Vadim

  Czy tamten “scheissegal” nie odwoła się od tej decyzji polskiego sądu? Może ją zaskarżyć, np. w Niemczech, o ile jest to kraj unijny. Czy ja mam rację?

 9. Lucja Bart

  Hans G.powinien przeprosic
  Pania Plazynska i Polakow za obrazliwe slowa.

 10. Krystyna Krztoń

  Czy nie można uznawać sądownie takich osób za ” persony non grata” i wydalać z Polski?

 11. Byłam pewna że wygracie!!!!
  Czy podejmujecie się także spisywania testamentów dla osób pozbawionych rodziny z osobą obcą w zamian za opiekę?
  Pozdrawiam serdecznie
  Wasza donatorka
  Zofia Gerlach-Kolasa

 12. Adam

  Dobrze, że Pani Natalia “wygrała z nazistą”, ale…wobec takiej wyrazistej nienawiści Hansa G. do Polaków, wobec tak zapiekłej pogardy dla pracownika kobiety – wyrok sądu powinien być (moim zdaniem) o wiele surowszy. Przeproszenie i 50 tys. złotych, to dla tego właściciela firmy – przysłowiowa pestka. Wrażenia na nim nie wywarła. Powinien mieć nakazane opublikowanie stosownych oświadczeń także w prasie i telewizji w RFN. Ale … zobaczymy!

 13. WITOLD

  Potomkowie niemieckich przodków maja kompleks i świadomość że są zbrodnicza nacją i dlatego obrażają szlachetny Naród polski. Nareszcie Temida zareagowała sprawiedliwie. Będzie to nauczka dla innych nacji, że dzielny i rycerski Polski Naród obrażać się nie opłaca.

  • Rafał Potwornicki

   Jak dla mnie to mumia polskiej Temidy lekko drgnęła w szafie.

 14. Barbara

  Pani Natalio, jest Pani dla mnie bohaterką. My Polacy mimo tylu upokorzeń i ze wschodu i zachodu jesteśmy narodem dumnym ze swojego pochodzenia i nigdy tej dumy, godności nie stracimy. Barbara

 15. AMC

  Ten Niemiec powinien zostać skazany na więzienie. Skończyły się czasy, kiedy mogli nas bezkarnie rozstrzeliwać i traktować jak bydło rzeźne.

 16. antoni

  Wyrok sądu po trzech latach to sukces? To totalna kompromitacja sądu ale też obraz jak działa w Polsce wymiar (nie)sprawiedliwości, będący w jawnej opozycji – totalnej – wobec Państwa.
  W KK są jasno sformułowane paragrafy dotyczące sprawy, a sam proces mógłby trwać najwyżej miesiąc. W Stanach sędzia załatwiłby temat w ciągu godziny. Szwab lżył polską kobietę, swoją pracownicę i innych, również Naród polski i samo Państwo przez pół roku i nie było chłopa, który by skłonił łotra do zmiany postępowania? D.s. powinna
  być ścigana i ukarana z urzędu, z mocy prawa, na podstawie KK a nie z powództwa cywilnego

 17. Driada

  Gratuluję Pani Natalii Nitek, podziękowanie dla Reduty Dobrego Imienia, za wsparcie. Śledzę tę sprawę od początku, bardzo mi Pani zaimponowała, kiedy pierwszy raz dowiedziałam się o sprawie. Cieszę się, że Panu Kacprowi Płażyńskiemu trafiła się taaaka żona, dziewczyna z charakterem 😉 Szanowałam tatę Pana Kacpra, Macieja Płażyńskiego.

 18. XX

  Odnośnie Hans G, Nie ma się z czego cieszyć. To sukces
  połowiczny i nie dotknie HG znacząco. W osobie p. Nitek
  HG obraził cały naród polski. Powinien zostać pozbawiony
  możliwości działania gospodarczo na terenie Polski.
  Jestem zawiedziony !

 19. Lukas

  Uważam, ze ten człowiek powinien zostać wydalony z Polski, z zakazem wstępu!

 20. Zbigniew Opisz

  Dziekuje serdecznie za interwencje w tej skandalicznej sprawie! Przeciez czasy rzadow nazistowskich juz dawno i ponoc bezpowrotnie minely !!?

 21. Halina

  Powinien być persona non grata z zakazem wstępu do Polski.
  Wyrok śmiesznie mały.
  Nie chcemy takich osób w Polsce.

 22. kasia

  Czy nie uważacie , że Reduta Dobrego Imienia powinna być finansowana z budżetu państwa ? . Przecież ta organizacja robi robotę za obecny rząd , to w gesti rzadu powinno byc bronienie Polaków i dbanie o dobre imie

 23. Rafał Potwornicki

  Oby na pobożnych życzeniach się nie skończyło; ciekawe, jak i czy będzie dokonana egzekucja w/w wyroku.

  RDI odwala za friko (b. dobrą) robotę za Polską Fundację Narodową, która chyba tylko marnuje przeznaczone dla niej środki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.