Styczeń 23, 2019 Lukasz Gut

List w obronie konsula Sławomira Kowalskiego

Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom – wyraża sprzeciw wobec decyzji władz Norwegii o odwołaniu Pana Sławomira Kowalskiego, konsula w Oslo. Nakaz opuszczenia kraju wobec dyplomaty w stosunku do którego jedynym zarzutem jest sumienne wypełnianie zadań związanych z ochroną praw obywateli kraju, który reprezentuje, w tym przede wszystkim małoletnich przebywających na terenie Norwegii, odczytujemy jako element realizowanej przez władze w Oslo polityki wynaradawiania polskich dzieci. Wydalenie dyplomaty, który wypełnia swe podstawowe zadania konsularne, to sytuacja bez precedensu zasługująca na stanowcze potępienie.

Pan Konsul dał się poznać jako dyplomata, który w sposób wyjątkowy zaangażował się w pomoc polskim rodzinom walczącym o opiekę nad dziećmi siłą odbieranymi przez norweski Urząd ds. Dzieci Barnevernet. Pan Konsul na co dzień obserwując dramat rodziców, dzieci, rozdzielanego rodzeństwa trafiającego do różnych ośrodków i rodzin zastępczych walczył o egzekwowanie każdego, najmniejszego prawa przysługującego przebywającym w Norwegii Polakom. Mimo wielokrotnych ostrzeżeń z walki tej nie zrezygnował. Doskonała znajomość procedur i niezwykła odwaga sprawiły, że wiele polskich rodzin odzyskało swoje pociechy, a duża część uzyskała pomoc prawno-językową.

Mogliśmy się o tym przekonać osobiście trzy lata temu gdy zaangażowaliśmy się w pomoc w odzyskaniu praw do polskiego dziecka, jedynego wnuka, Józia Jakubowskiego, przez jego babcię Teresę. Nagła śmierć matki (2011 r.) i konsekwencje orzeczonego wcześniej zakazu zbliżania się ojca do dziecka sprawiły, że cierpiący na lekkie porażenie mózgowe i wady genetyczne Józio został odebrany przez Barnevernet, mimo wystąpienia babci o przejęcie nad nim opieki. Pan konsul Sławomir Kowalski w sposób wyjątkowy zaangażował się w pomoc zmagającej się z bólem po stracie jedynego dziecka kobiecie, pierwszy raz przebywającej poza granicami Polski, nie znającej ani języka, ani procedur. Wielokrotnie podróżował do Stavanger, gdzie przebywał Józef uczestnicząc mimo sprzeciwu Barnevenet podczas krótkich zgodnie z orzeczeniem sądu odbywających się dwa razy w roku widzeń Pani Teresy z wnukiem. Oczywiście takie spotkania zawsze odbywały się w obecności urzędniczek Barnevernet. To dzięki Panu Konsulowi udało się wyrobić Józiowi polskie dokumenty, ponieważ urzędnicy Barnevernet chcieli doprowadzić do zrzeczenia się obywatelstwa polskiego przez małoletniego. W tym celu konieczna była podróż Józia do Oslo, na co długo nie chciało wydać zgody Barnevernet. Józio pozbawiony kontaktu z językiem i kulturą ojczystego kraju, a także religią katolicką, w której był w domu rodzicielskim wychowywany, trafiał do kolejnych rodzin zastępczych. Od jednej z nich został zabrany przez policję po alarmie p. Teresy informującej o tym, że Józef wychudzony mieszka w małym piwnicznym pomieszczeniu.

Pan konsul Sławomir Kowalski broniąc najsłabszych stanął naprzeciw potężnej machiny urzędniczej Barnevernet, która w naszej ocenie działa na gruncie uprzedzeń narodowościowych w stosunku do Polaków. To właśnie za konsekwentną obronę polskich dzieci rząd w Oslo postanowił wydalić z terenu Norwegii niewygodnego konsula Sławomira Kowalskiego spełniającego wzorowo swoje zadania.

Reduta Dobrego Imienia
Polska Liga przeciw Zniesławieniom

Comments (220)

  • Małgorzata

   Jestem dumna z Pana Sławomira Kowalskiego jako polskiego konsula w Norwegii. Właściwy człowiek na właściwym miejscu.

  • LUTNIA

   Popieram wszystkie podjęte inicjatywy w obronie Pana Konsula Sławomira Kowalskiego. Mam na myśli zarówno opublikowany list RDI
   jak też zamieszczone na stronie RDI komentarze internautów. Niestety z ubolewaniem stwierdzam, że niektóre komentarze przepuszczone przez RDI, aczkolwiek w słusznej sprawie, sformułowane są w grubiański sposób. Oburzenia i gniewu wobec decyzji władz norweskich nie można wyrazić w inny sposób jak tylko gruiańskim językiem lub z wtrętami słów raczej mało eleganckich.
   Kochana RDI, dbajmy również o kulturę wypowiedzi i nie zniesłąwiajmy naszego języka polskiego. Nie przepuszczajcie Państwo takich wpisów w obieg publiczny!.

  • marianna

   Jestem pełna szacunku dla p. konsula S. Kowalskiego.Właściwy człowiek na właściwym stanowisku. Obyśmy mieli jak najwięcej takich reprezentantów polskich interesów.

  • stanislawa.repa

   Popieram działania takich reprezentantów Polski jak polski Konsul w Norwegii, który broni polskie rodziny przed przemocą urzędników. Dziękuję Panu za tę odwagę.

 1. Robert

  Wszystko wskazuje na to, że został persona non grata za to, że wykonywał to co do niego należało lepiej niż to jest przyjęte. Jesli to prawda, to Norwegia nie jest dla mnie powaznym krajem

 2. AGA

  Działanie rządu Norwegii tylko potwierdza że Pan Konsul jest człowiekiem na swoim miejscu !

 3. Bogdan Troska

  Żądam od władz polskich stanowczej reakcji na decyzję rządu norweskiego i użyć tej samej reakcji i wydalic konsula norweskiego jeśli nie zmienią decyzji.

  • Marek

   Popieram 100%.
   Równe (jednakowe) traktowanie partnerów (w każdej dziedzinie) nie można postrzegaż jako działanie negatywne. To nasze prawo i obowiązek.

  • Leszek

   Całkowicie popieram powyższe żądanie. Koniec traktowania naszego kraju i jego obywateli w ten sposób.

  • Mikołaj Kwibuzda

   Norwegia finansuje w ramach tzw. funduszy norweskich działalność organizacji zboczenców rozbijających polskie rodziny. W ramach retorsji trzeba to ukrócić.

 4. Joanna

  Jak dobrze, że jest Reduta, która w naszym imieniu czyni tyle dobra. Popieram w 100%.

 5. Tomasz Czarski

  Naród i życie to wartości, które sa fundamentem w naszej kulturze Sławiańskiej i będziemy je chronić szczególnie wobec niemoralnych działań rzadu Norwegii czy jakiegokolwiek innego państwa.

 6. Anna Teresa Cichosz

  Pan Konsul jest człowiekiem prawego sumienia i wzorem do naśladowania. Murem stajemy w Jego obronie.

 7. Artur

  Brawo pan konsul. Gdzie można pisać po angielsku w obronie konsula. Podajcie norweskie linki

 8. Dzialaność norweskiego Urządu ds. Dzieci Barnevernet wola o pomste do nieba.
  Polityka wynaradowiania dzieci obcokrajowców legalnie przebywających na naterenie Norwegii jest skandalem na skale światową. To samo dzieje sie w Niemczech, a wszystko pod plaszczykiem obrony praw dziecka, de facto pozbawionych prawa do miłości i opieki przez najbliższa rodzinę.
  Postawa Pana Konsula jest ze wszech miar godna najwyższego uznania. Gdyby wszyscy przedstawiciele polskich dyplomatycznych placówek przejęli tę sama strategie działania organizacje odbierające prawa do dziecka rodzicom stracilyby racje bytu.
  Calym sercem popierąm apel w obronie Pana Konsula Słąwomira Kowalskiego, odważnie walczącego z rozpowszechniającym się bezprawiem.

 9. Janina Kawalec

  Glownymi zadaniami konsula jest obrona interesow, bezpieczenstwa I zycia oraz szeroka opieka nad obywatelemi jego kraju. W jakim stopniu konsul sie z tych obowiazkow wywiazuje jest miara jego wartosci. nie podstawa do jego odsuniecia od pracy. Popieram akcje poparcia dla Pana konsula .

 10. Jerzy Binkowki

  Aż trudno uwierzyć, że zaangażowanie w sprawę RODZINY, może stać się powodem tak drastycznych decyzji: wydalenie konsula z Norwegii. Krok taki móże świadczyc o wadze, jaką przykładają władze Norwegii do sprawy. Jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to w Polsce mówi się, ze sprawa “śmierdzi”, gdyż pewnie chodzi o pieniądze. Jednak Norwegia to jeden z najbogatszych krajów świata, a więc – o co chodzi?????

  • Norweżki nie chcą przechodzić przez mękę ciąży i rodzenia. Więc Rząd Norweski spieszy im i sobie z pomocą. Zrobić z Polaka Norwega by Norwegia z Norwegów się nie wyludniała bo kobiety nie chcą rodzić!!!

 11. andrzej

  Należy walczyć z zaprzaństwem aż do wyplenienia tego zła u źródła. Nie można odpuścić i nawet nie należy.

 12. Janusz B.

  Norwegia po lewacku dziczeje. Jeśli to z naszym konsulem zrobia,
  wyslac ich odpowiednika z Polski do domciu.

 13. Oczywiście stanowisko urzędu norweskiego zasługuje na potępienie i jest dla normalnie myślących niezrozumiałe, ale widocznie są założone cele takiego diałania. Pana konsula należy bronić – to bardzo ważne!!

 14. Józef Nocoń

  Proszę zrobić wszystko by niedopuścić do wydalenia Pana Konsula Sławomira Kowalskiego.

 15. Maria Nowak

  To wspaniały człowiek i konsul.
  Przeciwieństwo do Konsula Generalnego NY Macieja Golubiewskiego,który potajemnie prowadził zdradzieckie rozmowy przeciwko Polakom broniącym usunięcia Pomnika Katyńskiego
  w Jersey City.

 16. rmchomiak

  ZDECYDOWANIE, POPIERAM PANA KONSULA Z NORWEGII.
  SZCZYTNE CELE SA WLASNIE W TEN SPOSOB “NAGRADZANE”
  ZYCZE PANU, ABY TEGO TYPU “NAGRODY ZOSTALY UNICESTWIONE,
  A PAN ZOSTAL AUTENTYCZNIE NAGRODZONY, POZOSTANIEM NA TYM STANOWISKU JAK NAJDLUZEJ.
  W IMIENIU GRUPY POLONII SZWAJCARSKIEJ
  R.M.CHOMIAK

 17. Bezduszne , niemieckim wzorem , na siłę odizolowywanie dzieci od rodzin przez multikulti – urzędasów norweskich . Brak brania pod uwagę szczęścia dziecka przez pryzmat rodziny . Czyżby był tam ukryty handel dziećmi , naprzeciw któremu był przeszkodą polski konsul ???

 18. Pustelnik

  Gdyby wszyscy mężowie stanu postępowali zgodnie z dobrze uformowanym sumieniem – jak powyższy przykład Konsula S. Kowalskiego, świat byłby lepszy, bez uprzedzeń, dyskryminacji, wojny. Ale działanie norweskiego Barnevarnet godne jest napiętnowania przez najwyższe gremia światowe odpowiedzialne za dobro społeczne. Ale cóż, Barnevarnet jest to produkt rządu norweskiego, chcę powiedzieć (nie obrażając) nazistowskiego w swoim działaniu. Z takiego stanu rzeczy i poziomu rozumowania rodzą się ‘staliny’ i ‘hitlerki’ i następna wojna światowa. Czy nie słusznie Jan Paweł II apelował do nas, ludzi XXI wieku ‘ o ludzi sumienia’?

 19. Krzysztof Wydra

  Na moją logikę, Pan konsul jest pracownikiem w Polskiej ambasadzie zatrudniony przez Polski Rząd, to jakim prawem Norwegia i na jakiej podstawie ingeruję w prace Pana konsula. Polski Rząd powinien stanowczo protestować i jeżeli Norwegowie nie zmienią stanowiska w tej sprawie to Polski Rząd powinien w drodze rewanżu usunąć z Polski konsula Norwegii. Najwyższa pora aby ten Rząd nie ulegał naciskom innych krajów. Popieram obronę Pana konsula.

 20. Danuta Landt

  Skandaliczna decyzja rzadu Norwegii jest pelna potepienia. Az trudno uwierzyc ze dzieje sie to w XXI wieku gdzie tak duzo mowi sie o demokracji.
  Pan Konsul zasluguje na pelne poparcie nas wszystkich a przede wszystkim naszego rzadu, wiec do dziela.

 21. Ewa

  To niedopuszczalne,aby zwalniac konsula broniacego praw obywateli swojego kraju. Taka jest jego rola jak kazdego konsula.

 22. M

  Zawsze szlachetni, odważni i zaangażowani, a stojący na drodze czyimś intetesom są zwalczani, krzyżowani. Wydalenie konsula jest najwyższym uznaniem dla jego pracy i postawy. Więcej wydaleń naszych urzędnikôw świadczyłoby o tym, że wreszcie wzièli soę do roboty.

 23. Tadeusz Brukwicki

  Panie Konsulu, szacunek! A my powinniśmy zrobić raban na cały świat. Norwegia się nadzwyczajniej podłożyła i trzeba tę okazję wykorzystać! Nie tylko prowadzi niegodną, wręcz wstrętną politykę przeciw rodzinom i przeciw dzieciom, ale wydala dyplomatę, który próbował naprawiać szkody wyrządzone przez Barnevernet. Trzeba koniecznie zwołać międzynarodową konferencję, najlepiej afiliowaną przy Radzie Europy, której Królestwo Norwegii jest członkiem. Trzeba zebrać przedstawicieli wszystkich państw, których obywatele są pokrzywdzeni przez Barnevernet i zrobić możliwie duży hałas w mediach – mam nadzieję, że nie wszystkie są lewackie. Sprawę trzeba maksymalnie nagłośnić! A także nagłośnić opinię, że jest to zemsta za azyl dla Silje Garmo.

 24. brunon jacewicz

  Po co z Polski wyjeżdżacie całymi rodzinami.Niech mąż pracuje w norwegii a rodzina zostanie w Polsce.Pazerność odbiera wam rozum i tracicie swoje dzieci.Czy ta forsa warta jest cierpienia waszych dzieci !?

 25. Roman

  Czy rządzący w Norwegii , którzy żądają wyjazdu naszego konsula pobierali nauki w Korei Północnej . Chyba nadszedł czas weryfikacji poglądów nt. Norwegii.

 26. Bielik Leszek

  Cóż tu komentować ? Norwegia już dawno jak pchły zeszła na psy dlatego nie ma dla niej miejsca w Unii Europejskiej …

 27. Maria Nowak

  Dobro powinno powinno się NAGRADZAĆ!
  PAN konsul Sławomir Kowalski za swą B.Dobrą pracę powinien być przez władze polskie niestrzeżony
  iNAGRODZONY.

 28. Evhen

  W pełni popieram działania naszego konsula i rząd polski nie tylko powinien go stawiać za wzór dla innych, ale bardzo bronić tak dzielnego dyplomatę i przyjrzeć się temu co się dzieje w innych placówkach dyplomatycznych krajów, które podobnie postępują jak Norwegia.
  Brawo Panie Konsulu. Niech Pan się trzyma obranej drogi w życiu, a na pewno Pan tego nie pożałuje.

 29. Karol Guć

  Pan konsul to wzór godny naśladowania we wszystkich polskich konsulatach na świecie.
  Dziwi mnie i budzi sprzeciw zachowanie władz Norwegii.

 30. Ewa

  Więcej takich ludzi na świecie, to na ziemi będzie raj. Bronić słabych, pomagać im, to obowiązek silnych i mądrzejszych. Wydawało mi się ,
  że ten problem dotyczył dzieci w Niemczech, a tu jeszcze Norwegia?
  Brawo Panie Sławku oby ludzie brali przykład z Pana.

 31. Barbara

  Gezien jest polski rzad? Dlaczego nikt oprocz Pana Konsula nie staje w obronie polskich rodzin? Polski rzad powinien oplacac dobrych adwokatow i sciagac polskie dzieci z matkami do Polski

 32. Stanisława

  Łączę się w bólu z rodzinami ,które cierpią z powodu odbierania im dzieci przez władze Norwegii.Popieram w 100 wyprocentach sprzeciw Reduty Dobrego Imienia i wielu Polaków przeciwko wydalenie Pana Konsula Sławomira Kowalskiego za to że z poświęceniem i odwagą walczy o dobro,sumiennie wypełniając swoją posługę.Serdecznie pozdrawiam Stanisława

 33. Jędrek

  Prawy człowiek nie przedkładający Profitu ponad honor i zasady którym chołduje normalne społeczeństwo . Jestem dumny że taki Ktoś reprezentuje Mnie Polskę i Polaków!!. Dziękuję!!.

 34. Alicja Siewierska

  Nie mogę zrozumieć że zaangażowanie w sprawę RODZINY, może stać się powodem tak drastycznych decyzji: wydalenie konsula Sławomira Kowalskiego z Norwegii. Pan Konsul jest człowiekiem prawym, wzorem do naśladowania. Miałam dobre mniemanie o Norwegii. Zmieniam zdanie o nich. Popieram akcję poparcia konsula.

 35. Wojciech Winnik

  Nie rozumiem decyzji władz Norwegii wobec Pana Sławomira Kowalskiego, konsula RP. W moim odczuciu nie ma ona racjonalnego uzasadnienia, jest krzywdząca i nie służy wizerunkowi Norwegii w oczach Polaków.

  Nasze doświadczenie historyczne zawiera smutne karty z okresu zaborów i okupacji, gdy obce władze podejmowały starania o wynarodowienie polskich dzieci. Chyba żaden norweski polityk nie chce, aby jego kraj był kojarzony z metodami stosowanymi przez potężnych sąsiadów Polski.

  Chętnie podpiszę odpowiednio uzasadniony protest skierowany do właściwych władz norweskich, jeżeli takowy pojawi się w internecie.

 36. Maciek

  W 100% popieram Pan Konsula. Niech wreszcie Polska przestanie być dzieckiem do bicia. Jest powiedzenie: masz miękkie serce to musisz mieć twardą dupę. Kiedy politycy zaczną działać w interesie Polski. Kiedy wreszcie poprawność polityczna i mrzonki lewicy zostaną zastąpione realnym życiem.

 37. Witold Kawalec

  Oczekuję od polskiego MSZ stanowczego powiadomienia władz Norwegii, że w Polsce dobro rodziny i jej prawo do wychowania dzieci jest traktowane priorytetowo i że rząd Polski uważa za niehumanitarne antyrodzinne praktyki urzędów norweskich. MSZ powinien również poinformować władze Norwegii, że KAŻDY konsul RP będzie bronić praw polskich dzieci i polskich rodzin. Jeżeli rząd Norwegii będzie to zwalczać, to spowoduje zamrożenie bilateralnych stosunków.
  W piśmie można też przypomnieć haniebną, powojenną akcję rządu Norwegii wykluczenia społecznego dzieci ze związków Norweżek z Niemcami podczas okupacji. W Polsce takie dzieci były wychowane tak, jak inne.

 38. kuku

  Czy za pomoc poszkodowanym dzieciom, za ujawnienie nieprawidłowości w ich odbieraniu, rząd Norwegii taką ma odpowiedź? za opiekę nad słabszymi? Dla mnie tj szok, że w tak bezczelny sposób można usunąć niewygodną osobę. Wstyd dla Norwegów, wstydźcie się.

 39. Andrzej Fogel

  Zażądać od ambasadora Norwegii w Polsce przedstawienia konkretnych zarzutów pod adresem konsula.

 40. Jestem ciekaw jak zachowały by się Władze Norwegii gdy by Zdarzenie odbywało się ODWROTNIE ?
  Nie widzę innej możliwości jak potraktowanie Państwa Norweskiego odwrotnie ale dokładnie tak samo – ZA WYKONYWANIE WZOROWE SWOJEJ PRACY NA RZECZ KRAJU KTÓRY REPREZENTUJE, bez Gwałcenia Prawa Kraju w którym został Akredytowany.
  Taki stan rzeczy jest wynikiem praktyk płynących z Dominaty Niemieckiej w UE, Norwegia niczym się nie różni, jedynie pozostaje tylko przy swojej Walucie – Reszta po Masońsku.
  Pan Konsul Kowalski winien pozostać na Placówce w Norwegii, a władze Rządowe w Polsce winny zarządać Uzasadnienia od Władz Norwegii ich Powodów takiego Rozwiązania, zapewniając Norwegię że wszyscy przyszli Konsulowie będą postępować dokładnie tak samo, bo takie są oczekiwania Warszawy !

 41. Miłosz

  Nie ma słów-może wydalić konsula Norwegii i nagłośnić sprawę na arenie międzynarodowej. Są przecież te Komisje i Rady Europy itd itp

  • Danuta Landt

   Rady Europy? chyba pan nie wierzy w ich poparcie dla sprawy Polski, jestesmy na celowniku od czasu kiedy obecny rzad stoi i broni spraw swoich obywateli.

 42. Hania K.

  Chwała Panu Konsulowi Sławomirowi Kowalskiemu. Działania Jego zasługują na podziw i wdzięczność rodaków i świata.

  Natomiast poczynania Barnavernet i rządu norweskiego mają ewidentny precedens w działaniu hitlerowskich Niemiec, które porwała 200 tysięcy polskich dzieci w celu zniemczenia.

 43. Mambo

  Norwegia jest konsekwentnie przekształcana w swoisty „gułag mentalny”. No cóż, mają gaz i łososie i skrupulatnie hodowany kompleks wyższości w stosunku do innych nacji, w tym oczywiście do Polaków. Jakiś nowy Herrenvolk?

 44. Eugenia

  Skandaliczna decyzja rzadu Norwegii jest pelna potępienia.
  Pan Konsul zasluguje na pelne poparcie nas wszystkich i naszego wspaniałego rządu..

 45. Lucja Bart

  W pelni popieram list w obronie Pana Konsula S.Kowalskiego.
  Oby bylo wiecej takich sumiennych osob ktore reprezentuja sprawy
  naszego kraju Polski.

 46. ObelixPL

  I kto tu sieje mowę nienawiści i dyskryminację ze względu na narodowość, religię itp? Polska?

  Ja, co prawda, tego Konsula nie znam i nigdy nie korzystałem z jego usług, ale oby takich ludzi prawych było więcej.

  Chcecie naprawiać świat? Zacznijcie go naprawiać od samych siebie. To przesłanie jest do każdego z nas bez względu na wyznanie, kolor skóry, światopogląd, poglądy i przynależność partyjną, państwową itp.

 47. Józef L.

  Jesteśmy z panem Konsulem! Dziękujemy za jego walkę o dobro Polskich dzieci i Polskich rodzin w Norwegii!

 48. Marcin

  Mieszkam w Norwegii od czterech lat. Słyszałem dziesiątki ralecji podobnych do historii Józia.
  Znam też ludzi, którzy w ostatniej chwili zdołali uciec z Norwegii, przed odebraniem ich dzieci przez Barnevernet pod byle błahym pretekstem.
  Norwegia jest krajem na wskroś przesiąkniętym lewacką ideologią.
  Tym większy szacunek i pokłon w stronę Pana Konsula Sławomira Kowalskiego!

 49. kolejarz

  Potrafi norweska władza wykazać naruszenie prawa przez polskiego konsula ? Bronię pana konsula. Dlaczego nie ma petycji ?

 50. Leszek

  A gdzie jest w tym przypadku (również w wielu innych) pan Bodnar ? Obrońca Praw Dziecka ? Chyba tylko na papierze i w programach telewizyjnych !

 51. ostatni

  to co obecnie dzieje sie w europie to zwykly faszyzm sprytnie ukryty pod nazwa demokracja. Atak na polskiego konsula jest czescia planu aby polakow jako mniejszosc w norwegii pozbawic jakichkolwiek praw. Chodzi tu o zwykle uprzedzenia narodowsciowe wobec polakow i ukraincow. To sie nazywa rasizm. Za taka decyzje podjeta przez narwegie rozpoczalbym proces odwetowy majacy na celu usuniecie 2 wybranych konsuli norwegii na terenie naszego kraju. Trzeba dzialac bo inaczej nas zakopia…

 52. Dzien Dobry, definitiwnie postawa Pana Konsula Slawomira Kowalskiego jest godna pochwaly. Jest prawdziwym Polakiem i wie co robi. Nie powinien byc wydalony z Norwegi. Bronimy go z caly sil. Polacy maja prawo do swoich dzieci. Ja mieszkam w Kanadzie i tu takich zasad nie stosuja. Kazda Narodowosc ma prawo do nauki i wychowania dziecka w jezyku ojczystym rodzicow., czy pradziadkow. Pan Konsul zasluguje na szacunek i pozostanie w Norwegi w celu dalszej ochrony Polskich dzieci. My zyjemy w czasach kiedy wolnosc powinna byc szanowana a ludzie nie powinni byc zniewalani i pozbaweini praw jak za czasow WWII. Walczymy z ta niesprawiedliwoscia do konca. Nie poddawajmy sie. Dzieci maja prawo do nauki ojczystego jezyka bez wzgledu na kraj w jakim sie znajduja. Dlatego takich osob jak Pan Konsul Slawomir Kowalski potrzeba nam wiecej. Prosze bronic Pana Konsula Slawomira Kowalskiego..Popieram jego postawe z calych sil… Dziekuje.

 53. Grzegorz Fryszczyn

  Gdyby nasi posłowie zachowywali się tak jak Konsul Sławomir Kowalski ,PO i PSL by nie było.Nie mowie tu o KODzie.

 54. To tak wygląda obrona praw dziecka w Norwegii? Zabiera się dziecko babci i umieszcza w piwnicznym pomieszczeniu?! Jestem babcią i chyba pękłoby mi serce w takiej sytuacji. kto odpowie za szkodę na zdrowiu babci Józia i samego Józia? Przecież jak człowiek przebywa w piwnicznym pomieszczeniu, a tym bardziej dziecko, to musi się odbić na jego zdrowiu.
  Gdzie jest PRAWO dot. też LUDZI w Norwegii???

 55. Trzeba pamietac,ze Norwegia miala Quislinga, ktory uwielbial Adolfa, a ktory go nauczyl jak pozyteczne sa dla Rzeszy zniemczone polskie dzieci. Do dzis istnieje w Norwegii sentyment do Quislinga, ktory byl dobrowolnym kolaborantem, a jego kraj nie byl pod okupacja niemiecka, jak reszta Europy.

 56. Kamin Kris

  Naszl polski konsul ma obowiązek bronić praw polskich obywateli w Norwegii. Pan Sławomir Kowalski wywiązuje się ze swoich obowiązków należycie i w zgodzie z prawem polskim i norweskim. Prywatna firma Barnevernet nie ma żadnego prawa zajmować się polskimi dziećmi a tym bardziej wpływać na norweski rząd w celu wydalenia naszego konsula. Proszę Pana ministra Wójcika o interwencję poprzez polski MSZ w sprawie obrony naszego konsula i podjęcie symetrycznych środków w przypadku jego wydalenia z Norwegii.

 57. Piotr Chmielarz

  Już widzę jak to rząd PIS staje w obronie tego konsula prędzej jak w przypadku ustawy o IPN skapitulują nie tylko przed Mośkami ale i banderowcami

 58. Jerzy Góralski

  Wyrazy Szacunku dla Pana Konsula Sławomira Kowalskiego i moje poparcie dla Jego odważnych i słusznych decyzji. Prawa najsłabszych, dzieci są najważniejsze. Pan Konsul ma do tego Najwyższy Mandat i to robi-chwała Mu za to. Moje Gratulacje za taką postawę.

 59. Gostek2

  Swiat już całkowicie zwariował. Ludzie,którzy bronią rodziny i dzieci są szkalowani i usuwani ze stanowisk,tylko dlatego,że jakiś typ chce zniszczyć rodziny a inni za kasę wykonują jego chore plany. Ludzie gdzie my żyjemy?precz z Sorosem i jego fundacjami na całym świecie.
  Brońmy naszego konsula,bo jego postawa jest godna pochwały i naśladowania!!

 60. Jacek Tworkowski

  Wiele już powyżej powiedziano. Dlatego tylko proponuję wystąpić o odznaczenie dla Pana Konsula, bo co prawda to był Jego obowiązek, ale w takim czasie nagonki to szczególna postawa.

 61. Joanna

  Popieram petycje w obronie Pana Konsula Slawomira Kowalskiego. Oczekujemy dzialan polskiego MSZ. Mysle ze nalezy zglosic sprawe traktowania polskich dzieci i rodzin i polskiego konsula do miedzynarodowych organizacji i mediow, chociazby dla zasady. Z pewnoscia podpisze petycje w obronie Pana Konsula Kowalskiego i polskich dzieci.

 62. Janusz

  Konsul Kowalski jest przedstawicielem naszego państwa, jeśli broni interesu Polski i naszych obywateli to zasluguje na szacunek. A Norwegowie jesli tak barbarzynsko postepuja wobec dzieci, swoich i nie swoich wobec obcych panstw i ich przedstawicieli i w podobnych sytuacjach to powinni zostac przywolani do porzadku przez Rzad Polski oraz powinni zostac zobowiazani do noszenia jak wikingowie helmow z rogami na wszelkich spotkanaich dyplomatycznych na terenie Polski.

 63. Irek Zajączkowski

  Bezwzględnie popieram, dlaczego stosowne organy MSZ nie reagują? Dlaczego nie ma o tym nawet wzmianki w polskich mediach publicznych – tzw. rządowych..

 64. Przemyslaw Dehr

  Oby więcej takich dyplomatów RP na całym świecie i czekam na reakcje Polskiego MSZ.

 65. Piotr Faruga Żabia Wola

  Popieram działania Pana Konsula Sławomira Kowalskiego, jeśli Norwegowie nie wycofają się z haniebnej decyzji “persona non grata” wobec naszego doskonałego dyplomaty, wyłącznie identyczne decyzje wobec Konsula Królestwa Norwegii w Polsce!

 66. Andrzej Maciejewski

  popieram pana konsula oby więcej takich mężów stanu było w naszych czasach. brakuje takich osób to są prawdziwi bohaterowie naszych dni. . Proponuję wnieść petycję do Polskiego Rządu o odwołanie konsula norweskiego na terenie Polski.

 67. Artur

  Popieram, proszę o list po norwesku i listę adresów e-mail i zasypiemy władze Norwegii mailami poparcia

 68. Zygmunt Rybczyński

  Trzeba stanowczo bronić polskiego Konsula. Domagać się stanowczej reakcji naszego rządu. Działalność tego urzędu w Norwegii przypomina sławetne Jugendamty w Niemczech. Trzeba nagłośnić we wszystkich mediach praktyki bezdusznych urzędników norweskich. A gdzie jest jakaś odpowiednia Komisja Europejska…?!

 69. Jan Rynkiewicz

  Popieram również wspaniałą postawę Pana Konsula Slawomira Kowalskiego.
  Jest człowiekiem odważnym – i za to należy mu się, od nas Polaków,
  potężne wsparcie.
  Myślę, że bez jakiejś petycji do rządu norweskiego się tu “nie obejdzie”…

 70. Piotr Myśliński

  W pełni popieram działania Pana Sławomira Kowalskiego, konsula RP w Oslo.

 71. Gosia

  Wszyscy Polacy i Polonia powinni stanac murem za konsulem Slawomirem Kowalskim. Od 34 lat mieszkam w USA i zyczylabym sobie tu takich pomocnych konsulow.

 72. Skar

  Chętnie podpisze petycje w obronie Pana Konsula w Norwegii. Zdecydowanie sprzeciwiam się lewackim praktykom wynaradawiania polskich dzieci. Najpierw w imię wolności morduje się nienarodzone dzieci, a potem kradnie się dzieci z polskich rodzin. Ot lewacka logika.

 73. Katarzyna Klajda

  Popieram postawę Pana Konsula Sławomira Kowalskiego całym sercem. Popieram także list w jego obronie.

 74. Renata

  W PEŁNI POPIERAM DZIAŁANIA PANA KONSULA!!! DZIĘKUJĘ PANIE KONSULU ZA TAK SZLACHETNĄ DZIAŁALNOŚĆ I ŻYCZĘ POWODZENIA I SUKCESÓW

 75. Piotr Berlin

  Wreszcie mamy powoli wspanialych ludzi w MSZ,Poakow-w pelni popieram konsula-wspaniale ze MSZ nie odwola konsula-nie otrzymal statusu persona non grata

 76. Piotr Berlin

  KONIECZNIE PRZETLUMACZCIE NA NORWESKI_POLONIA SWIATA ROZESLE PO AMB.Norweskich sprzeciw-niech zobacza sile POLAKOW za Granica

 77. derek

  Popieram dziłania pana Konsula i wiem ,że za swoją dziłąlność otrzymał duże wyróżnienie .Jednak nie mozemy robić tego samego Norwegii ,że względu na układy gazowe między Polską a Norwegią i nie wolno nam zaostrzać tej sprawy .

 78. Lidia Grzegorek

  Piekna postawa tego szlachetnego czlowieka, walczacego o podstawowe prawa dla polskiej rodziny na emigracji w Norwegii naprawde zachwyca. Obysmy mieli wiecej takich ludzi w kazdej placowce dyplomatycznej zwlaszcza w Europie Zachodniej.
  Popieram bezwzglednie..Dziekuje panie Slawomirze.

 79. WJTK

  Protestuję przeciw szykanowaniu przez urzędy norweskie Polskiego Konsula Pana Sławomira Kowalskiego.

 80. Jan Wegner

  Popieram i podziwiam postawę Pana Konsula Sławomira Kowalskiego. Stanowczy protest powinien wystosować Nasz Rząd. Jeżeli będzie uformowany nasz internetowy list protestacyj do władz norweskich to ja go podpisze.

 81. Zdzislawa Chudyka

  Doceniam i popieram pana Konsula za jego wkład walce o dobro polskich rodzin w Norwegii. Polacy maja prawo do swoich dzieci.

 82. Jak UE zapatruje się na naruszanie przez Norwegię praw i obowiązków pełnionych przez konsula państwa Polskiego?
  Panie Konsulu Sł. Kowalski popieram pana działania w obronie obywateli polskich mieszkających w tym kraju jakim jest Norwegia i ubolewam, że łamie ono prawa Polaków i narusza Pańskie obowiązki płynące z zajmowanej funkcji.

 83. Edyta Miltko

  Popieram z calego serca zaangazowanie Pana Konsula po dobrej stonie i prosze,aby i w Polsce nie dochodziło do podobnych sytuacji,bo ludzie nie są rzeczami należacymi do jakiegos rządu.Duzo takich spraw zaczyna sie od czyjegoś anonimowego telefonu i to rodzi brak własciwych relacji między ludzmi. Anonimy powinny być wyrzucane do kosza a pod rzetelna informacją chyba każdy odpowiedzialny podpiszesie imieniem i nazwiskiem

 84. Jerzy Iwanciw, Kraków

  Jestem dumny z Pana Konsula Slawomira Kowalskiego i jego działalności jako dyplomaty w Norwegii. Apeluję do braci Norwegów o szacunek dla niego za jego obronę dzieci bezbronnych wobec błędnego lub bezdusznego postępowania urzędników. Razem możecie wyprostować wiele niesprawiedliwości, to jest Wasz sojusznik w walce o prawa małego człowieka. Proszę władze polskie i norweskie o poparcie dla p. Konsula. Niech nas łączy coś więcej niż wspólna obrona Narviku. Z poważaniem i nadzieją

 85. Grzegorz

  Popieram Pana Konsula i życzę wytrwałości w czynieniu dobra. Do władz Norwegii mam pytanie: Quo vadis, Norway? Czy aby nie zbaczasz z drogi demokracji?

 86. Barbara

  To się w głowie nie mieści co sie dzieje w Norwegii, czy Niemczech itd., Unia oczywiście tego nie widzi, a gdyby tak było w Polsce?! Panie Konsulu, to nie tylko wykonywanie swoich obowiązków zgodnie ze swoim sumieniem, to bohaterstwo. Brak mi słów uznania, podziwu dla Pana, podpiszę wszystko żeby zaprotestować przeciw działaniom Barnevernet, okrucieństwu zadawanemu dzieciom, ich rodzinom. Dziękuję, dziękują moi najbliżsi i chylimy czoła przed Panem, Panie Konsulu. Barbara

 87. Wyobcowany

  Wielkie Brawa za prawdziwa postawe meza stanu w obronie polskich dzieci. Czyzby prawdziwi NORWEGOWIE mieli wzor do nasladowania
  tego co sie dzieje w niwmczech ? Panie Konsulu — jezeli jest cos co
  moglo by pomoc ze strony internautow – To ja podpisuje sie dwoma rekami.

 88. Konrad Józef Turzyński

  Pan Sławomir Kowalski zasłużył na BARDZO wysokie odznaczenie państwowe ze strony Rzeczypospolitej. Jeżeli strona norweska nie życzy go sobie, to nasze państwo nie może temu skutecznie zapobiec. Ale może (i powinno!) wyrzucić jakiegoś norweskiego konsula z Polski – nawet bez żadnych powodów, na zasadzie “wet za wet”. Ceterum censeo, pani ambasador Azari i pani ambasador Mosbacher powinny być wyrzucone z Polski i otrzymać zakaz wstępu na obszar RP nawet prywatnie, turystycznie. (Amerykanka zasłużyła na więcej: na to, aby w ogóle Polska nie zgodziła się przyjąć jej, bo wtrącała się w polskie sprawy już wtedy, gdy jeszcze nie była ambasadorem.) Władze RP są (tak się obawiam) uległe do tego stopnia, że nawet nie uhonorują pana Kowalskiego.

 89. Barbara

  Brońmy Pana Konsula .Takich Ludzi jak Pan Konsul potrzeba więcej,ktorzy będą bronić polskie dzieci gdziekolwiek sie znajdują. Pan Konsul zasługuje na ogromny szacunek i pozostanie w Norwegi,żeby bronił polskie dzieci

 90. Mieszkam w Norwegii od wielu lat i nigdy nie mielismy tak zacnego czlowieka, prawego, patrioty i walczacego o dobro dzieci i rodzin jak nasz Konsul Slawomir Kowalski. Pamietam bylego pana Sikorskiego, ktory na bol polskich rozdzieranych rodzin reagowal lakonicznie *Wiedzieliscie gdzie jedziecie, to teraz tak macie*. Zero pomocy!
  Takiego Konsula jakiego mamy obecnie powinien Rzad i Polski i Norwegii uhonorowac Medalem za zaslugi. Pani Erna premier Norwegii przed wyborami lasila sie do Polakow aby na nia glosowac. Mam nadzieje ze wszyscy Polacy zapmietaja jej krotkowzrocznosc.

 91. A.J.

  A kto ma bronić praw polskich obywateli za granicą jak nie konsul albo ambasador? Odważnych ludzi pozbywają się bo są niewygodni!

 92. Ewa Kochlewska

  Popieram list. Proszę zrobić wszystko by nie dopuścić do wydalenia Pana Konsula Sławomira Kowalskiego.

 93. Józef Karwowski

  Domagam się cofnięcia decyzji władz Norwegii o odwołaniu Pana Sławomira Kowalskiego, konsula w Oslo.

 94. Konrad

  To jest wzór do naśladowania przez naszych wszystkich dyplomatów. Dziękujemy Panie Konsulu, myślę że marzeniem wielu a tak że moim jest uścisnąć Panu rękę . Z pozdrowieniami

 95. teso

  Potępiam decyzję MSZ Norwegii, Pan konsul wywiązuje się ze swoich obowiązków wyśmienicie i nie ma podstaw do zdjęcia jego z tego stanowiska i takie stanowisko powinno być naszego MSZ. Polski rząd powinien stanowczo sprzeciwić się tej decyzji Norwegów.. Jeśli MSZ Norwegii nie zmieni swego stanowiska, NASZE MSZ POWINNO SYMETRYCZNIE WYDALIĆ NORWESKIEGO KONSULA Z POLSKI.

 96. Janina Ryll

  W 100 % popieram Pana Konsula Sławomira Kowalskiego i jego zaangażowanie w obronę dzieci w Norwegii

 97. Marta

  Odwołanie tak skutecznego i propolskiego konsula to skandal. Bardzo mało mamy dyplomatów na placówkach zagranicznych broniących polskiej racji stanu, których to szkodników drastycznymi przykładami są ( na szczęście odwołany niedawno) amb. na Upainie Jan Piekło czy niestety urzędujący amb. Marek Magierowski w Israelu.
  Panie Konsulu, Polacy są z Pana dumni. DZIĘKUJEMY !!! Oczekuję adekwatnych działań Polski w stosunku do dyplomatów norweskich.

 98. Łodzianka

  Popieram uczciwe działania Pana konsula w obronę polskich dzieci. Tak powinni postępować wszyscy dyplomaci i pomagać polskim dzieciom poza granicami kraju, nie pozwalać na odbieranie Polakom ich dzieci.

 99. pidzio

  Pan Konsul Sławomir Kowalski to Prawdziwy Polak, któremu los dziecka nie jest obojętny. Niestety rząd “popis-u” nie wyraża ostrego sprzeciwu a powinien nawet jakby trzeba było zerwać stosunki dyplomatyczne z tą “zgrają”.
  Niedawno tvp info nadało program o niemieckich judenmatach.
  To co się wyrabia z polskimi dziećmi u germańców woła o
  pilną interwencję ponoć naszego krajowego rządu. Popis-owa wierkuszka wystraszona nie broni zdecydowanie dzieci… Cóż jednak od władzy wymagać jak uczestniczą w show i głosują za przymusem szczepień gwałcąc konstytucję, która daje wolność wyboru. Paniom Justynę Sochę ciągają za to po “wymiarze śmieszności” przepraszam oczywiści sprawiedliwości. Czy w Polsce jest choć jedno laboratorium, które bada stopień zanieczyszczenia aluminium itp. szczepionek dla bezbronnych dzieci. To co się dzieje z dziećmi to wielkie skur……..

 100. Władysław Torbicz

  Uważam, że żądanie odwołania Pana konsula Sławomira Kowalskiego jest bezprawne w świetle prawa międzynarodowego, gdyż działa On uczciwie w obroni polskich dzieci i ich polskich rodziców. Jest On wzorem dla dyplomatów w tej działalności. Protestuję przeciw naruszaniu przez władze nieludzkiej machiny urzędniczej Barnevernet. Proszę władze RP o skuteczną obronę Pana konsula i pomoc w jego działalności.

 101. Nie ma nic szlachetniejszego jak ratowanie DZIECI, RODZICÓW od krzywdy, jaką czyni wobec nich “Prawo” Norwegii.
  Błogosławieni CI, kto stoi na straży SPRAWIEDLIWOŚCI.
  Niski pokłon POLSKIEMU KONSULOWI w Norwegii.
  Stoimy za Panem MUREM… Panie Konsulu…

 102. Ela

  Dziękujemy Panie Konsulu, jesteśmy z Pana dumni. Bardzo bym chciała móc podpisać jakąś petycję w Pana obronie, ale niestety takowej nie ma. Gdyby powstała, bardzo proszę Redutę Dobrego Imienia o informację.

 103. Grace

  Wspaniała postać, odważny reprezentant Polski i Polaków. Władze Norwegii boją się prawdy, tkwią w zniewoleniu poprawności politycznej – stąd reakcja pełna złości i bezradności.
  Tak powinni działać i pracować wszyscy nasi konsule i ambasadorzy.
  Całym sercem popieram pana konsula Sławomira Kowalskiego!

 104. kaston

  Jeżeli wydalenie jest skutkiem dobrej,odpowiedzialnej pracy Konsula – to czegóż chcieć więcej ?!!
  Należy jedynie ubolewać nad organizacją Państwa Norweskiego i przygotować odpowiednią retorsję.
  Takich dyplomatów trzeba nam jak najwięcej !

 105. Patrycja

  RDI bardzo proszę napiszcie petycję do władz Norwegii i zbierzcie nasze podpisy popierające pana S. Kowalskiego. Ktoś musi stać na straży tych bezbronnych dzieci. Popieram całym sercem i dziękuję za tak godne reprezentowanie naszego kraju !!!

 106. Marek Zawadzki

  Brawo dla polskiego Konsula. Wiedział dokładnie jaką ma misję do spełnienia w stosunku do Polaków w Norwegii.
  Za co i na jakiej podstawie MSZ Norwegii usùwa polskiego Konsula? Czy polski Konsul działał w obronie należnych praw obywatelskich ( ludzkich ), czy przeciwko norweskim urzędasom? Co na to wszystko polskie MSZ?

 107. TWR

  popieram ten konsul walczył z bezprawiem w norwegi i przeciwdzialal zabieraniu polskich dzieci od polskich rodzicow

 108. Marek

  Żądam od władz polskich stanowczej reakcji na decyzję rządu norweskiego i w przypadku dojścia do skutku decyzji wydalenia konsula p. Sławomira Kowalskiego, użyć tej samej reakcji i wydalić konsula norweskiego.

 109. Neta

  Prawdziwy Polak, który broni polskich spraw w obcym państwie. To się może nie podobać europejskim (norweskim) hipokrytom. BRAWO PANIE KONSULU! Polacy są z Panem i stoją za Panem.

 110. Zenon Michał Szymański

  Takich Patriotow jak Pan Konsul wspierajmy gdzie tylko mozna i zawsze. Gdzie nasi politycy niby chcacy naszego dobra, dlaczego sie nie promuja, wazniejsze dla nich sa uklady relacje wyzej niz spoleczenstwo ktore na nich glosowalo.

 111. Michał

  Prawy Człowiek. Jestem pełen szacunku i uznania. Całym sercem popieram Jego działania. Wydalenie jest aktem frustracji i złej woli ze strony władz Norwegii.

 112. Krzysiek

  Norwegia jest wyjatkowo silnym krajem protestanckiej masonerii.
  A Barnevernet jest organizacja sytemowego gnebienia i przesladowania rodzin niewygodnych dla rzadu.
  Polski rzad jest natomiast slaby i “nie-polski”. Powinien wyrzycic ambasadora Noregii z Polski jako protest przeciwko icj akcji.

 113. Robert B.

  Szczerze mówiąc guzik mnie obchodzi los Poloni w Norwegii.poniewaz Polska jest nad Wisłą. Natomiast konsul p.S.Kowalski jest unikatem dbającym o los obywateli Polskich. Oby jak najwięcej takich dyplomatów.

 114. Zbigniew Opisz

  W pelni popieram dzialalnosc pana Konsula Kowalskiego ! Gdybym byl na jego miejscu , dzialal bym W TAKI SAM SPOSOB. !
  I zycze sobie i Polsce wiecej takich KONSULOW , jak pan S. Kowalski !!!

 115. Irena i Andrzej Kozminscy

  Jestesmy dumni z Konsula Kowalskiego. Jest on przykladem dla wszystkich polskich dyplomatow. Jego praca w Norwegii musiala wymagac nie lada odwagi i poswiecenia oraz wiary w sluszna sprawe.
  My poznalismy Pana Slawka i Jego Zone w Ottawie, kiedy pracowal w tutejszej ambasadzie. Imponowal nam swoja klasa, profesjonalizmem i patriotyzmem.
  Oby wszyscy polscy dyplomaci byli tak wspanialymi ludzmi jak Pan Kowalski.
  Pozdrawiamy

  • Maria

   Ludzie szlachetni szukają i wybierają dobro, nie godzą się na bezprawie nieuczciwych urzędników. Nie wyobrażam sobie żeby Pan Konsul miał być wydalony.To jest rozbój w biały dzień.

 116. krystyna

  TAKICH PATRYJOTOW JAK PAN KONSUK TO TERAZ ZADKO WYDALENIE JEST ROZBOJEM I TO TRZEBA NISZCZYC WYRZUCIC KONSULA NORWEGI Z HUKIEM !!!!!!!!

 117. what can be more important than support and assist the child to be reunited with family. EU officials :Tusk Juncker Timmermans should demand Norway to respect the rights of families. Those officials are only preoccupied by attacking Poland. They are useless

 118. Andrzej Przybyszowski

  Jestem oburzony faktem odwołania Pana Konsula. Nie wiem jaki mamy wpływ na decyzje władz norweskich. Pewnie żaden. Jednak to nasze władze, przede wszystkich MSZ, powinny wyrazić stanowczy sprzeciw, a jesli działania te nie odniosą skutku postąpić symetrycznie odwołując urzędnika konsularnego Norwegii.
  My możemy wyrażać protest i nasz głos niech będzie jak najliczniejszy,aby zrobił wrażenie!

 119. Anna Opyc

  Wyrażam poparcie dla wszelkich inicjatyw w obronie polskiego Konsula w Norwegii Pana Sławomira Kowalskiego. Postawa Pana Konsula,Jego profesjonalizm i odwaga ,jest przykładem dla innych dyplomatów.Anna

 120. Teresa

  Wyrazy najwyższego szacunku dla pana Konsula. Rzadko słyszymy o dobru czynionemu przez polskich dyplomatów dla Polaków. Wspieram akcję całym sercem.

 121. Teresa Walasiak

  Wyrazy najwyższego szacunku dla pana Konsula. Rzadko słyszymy o dobru czynionemu przez polskich dyplomatów dla Polaków. Wspieram akcję całym sercem.

 122. Iza

  Chcialabym wyrazic swoj podziw i uznanie dla p. Konsula Kowalskiego. Doskonale moge sobie wyobrazic jak trudne mial zadanie, przecierajac szlaki w tym niezwykle trudnym przedsiewzieciu. Znam to z autopsji, wiele lat mieszkalam w Szwecji, gdzie sprawy odbierania dzieci przez organy panstwa rodzicom , szczegolnie jezeli byli to obcokrajowcy byly na porzadku dziennym. Rozumiem takze te slepa reakcje wladz norweskich – ale ja potepiam. Przeciez do niedawna wszystko szlo tak gladko , az tu nagle ktos sie osmielil przeciwstawic tak skutecznie. Brawo Panie Konsulu. Powtorze za ministrem- obysmy mieli samych takich Konsulow jak Pan. Pozdrawiam i zycze duzo dobra.

 123. Jarek Wołodkiewicz

  Dziękuję za obywatelską postawę i determinację : 1) Panu Konsulowi 2) Rządowi Polskiemu

 124. Z. P.

  W pełni popieram Konsula i dobrze byłoby gdyby do Rządu Norwegii wysyłano petycje w jego obronie oraz pytaniem dlaczego nie odbierają tak konsekwentnie dzieci przybywającym do nich śniadym i mocno opalonym leniwym “inżynierom” postępującym w myśl założeń pedofilskiego proroka.

 125. Barbara H

  PODPISUJE SIE POD WSZYSTKIMI POCHWALAMI DLA PANA KONSULA! MIESZKAM W HOLANDII I TUTAJ OBSERWUJEMY PODOBNE DZIALANIA WLADZ HOLENDERSKICH WSTOSUNKU DO POLAKOW. MUSIMY Z T YM WALCZYC. I POPIERAC NASZE WLADZE

 126. Marta

  Jestem dumna z Pana Sławomira Kowalskiego jako polskiego konsula w Norwegii. Właściwy człowiek na właściwym miejscu.

 127. Marian. J.

  taką postawą wreszcie polski dyplomata pokazuje jak powinno się stawać w obronie polskich obywateli a szczególnie ich dzieci. Wielkie brawa dla konsula S. Kowalskiego. Oby więcej takich dyplomatów Polska kierowała do zagranicznych placówek

 128. Zbigniew Adamek

  Wyrażam poparcie dla polskiego Konsula w Norwegii Pana Sławomira Kowalskiego. Postawa Pana Konsula,Jego odwaga i profesjonalizm ,jest przykładem dla innych polskich dyplomatów.
  Dziękujemy i Bóg zapłać Panu za wszystko!

 129. Robert z Chełma

  Postawa godna do naśladowania dla urzędników wszystkich sektorów w Polsce. Brawo Panie Konsulu! Pozdrawiam serdecznie.

 130. Agnieszka

  To zaszczyt bronić takich ludzi jak Pan Sławomir Kowalski-polski konsul w Norwegii. Dlatego róbmy to.

 131. Sławek

  Konsul oczywiście powinien pozostać w Norwegii. Nie znam uwarunkowań prawa międzynarodowego, ale niepokoi mnie postawa polskiego rządu. Problemy z jakimi Silje Garmo uzyskała azyl w Polsce pokazują, że polscy urzędnicy nie zawsze robią wszystko, aby bronić rodziny. Nie wiem czy ww. problemy spowodowała umowa gazowa czy inne, nieznane mi okoliczności, ale dla mnie sytuacja nie jest klarowna.

 132. Tomasz W.

  Brawo Pan Konsul, więcej takich wspaniałych dyplomatów. Chętnie podpisałbym petycję w tej haniebnej sprawie!!!

 133. Eugeniusz

  Widocznie Pan Konsul nie jest “spuścizną” po Geremku z antypolskiej UW/UD czy jak to się jeszcze później nazywało.
  Niestety takich jak Pan Kowalski jest mało. Dość wspomnieć niedawno odwołanego z USA ambasadora o czysto polskim nazwisku Shnepf (czy jakoś tak), który jawnie prezentował swoją antypolskość, i jak długo “dobra?zmiana” to tolerowała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.