Styczeń 13, 2017 Reduta Dobrego Imienia

Polska flaga jako wycieraczka do drzwi? Reagujemy!

Na stronie Amazon.ca, w ofercie niemieckiego sklepu PosterOutlet jeszcze do niedawna można było kupić wycieraczkę z polską flagą narodową. Reduta Dobrego Imienia natychmiast podjęła interwencję. 

Sprzedawcą wycieraczki z polską flagą była niemiecka firma, która na Amazon.ca działa jako PosterOutlet. Firma specjalizuje się w sprzedaży plakatów.

– To było celowe działanie. Na bezpośredniej stronie firmy, którą obowiązuje niemieckie prawo, wycieraczka z polską flagą nie figuruje w ofercie. Produkt można było nabyć tylko przez pośrednictwo platformy Amazon.ca. To znieważenie, obrażenie i próba ośmieszenia Polski i Polaków – mówi Maciej Świrski, Prezes Reduty Dobrego Imienia.

Reduta Dobrego Imienia wysłała oficjalne zawiadomienie do Ministerstwa Spraw Zagranicznych o znieważeniu polskich barw narodowych, z prośbą o interwencję. Dostarczyła też dokładne dane firmy niemieckiej.

– Informację o produkcie znieważającym Polskę dostaliśmy na skrzynkę kontaktową kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl od naszych wolontariuszy. Dzięki ich czujności mogliśmy szybko zareagować. Portal Amazon.ca służy jako międzynarodowa platforma sprzedażowa, ale tam też powinny być przestrzegane jakieś zasady dotyczące oferty produktowej – dodaje Świrski.

Po interwencji RDI i MSZ produkt szybko zniknął z Amazon.ca.

Planujemy dalsze działania prawne przeciwko właścicielowi niemieckiego sklepu internetowego. W najbliższy poniedziałek zostanie złożone w tej sprawie doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa z Art. 137 KK. Przestępstwo takie jest też karane w RFN.

Comments (35)

 1. Janusz B

  Nalezy wydrukowac papier toalet w szwabskich barwach. Tym spsobem rozwolnienie bedzie mialo patriotyczna nutke.

  • Patriota Polak

   popieram o papier , apel do producentów papieru “do dupy” aby zrobili nadruk z barwami szwabskimi , dość , tego opluwania Polski , polskich barw, te szwabskiev scierwa tzreba nauczyć normalnośći , bydło zbrodnicze

 2. Danuta J. Cisek

  To wspaniale, że istnieje Reduta Dobrego Imienia. Dziękujemy za tak szybką reakcję na ten straszny czyn. Korzystamy z Amazon.com. Czy nie należy tego portalu bojkotować.?
  Popieram całym sercem Redutę. Wpłacę znów pieniądze jako dowód mego poparcia dla wszelkich działań RDI.

 3. gośc 4

  To może zrobimy im też przyjemnośc i zrobimy blokadę sklepów niemieckich w Polsce?

 4. Violetta Zaleska

  To skandal ! Dobrze, że tak szybko reaguje RDI.Ten sklep powinien ponieść karę i być przez nas bojkotowany

 5. rakownia

  Niemcy to najwięksi zbrodniarze i złodzieje w Europie.
  Wydali najwięcej bandytów i zboczeńców.
  A podobno był plan wykastrowania wszystkich niemców,niestety tylko plan, a szkoda.

 6. Typowo. Po niemiecku. Brak kultury, brak odpowiedzialności… Niemcy zawsze kojarzą mi się jako persona non grata nie tylko w Europie, ale i na świecie… Nie lubią ich nawet w Australii…Dziękujemy, za interwencje prawne. A Niemcom, gdy przyjadą do nas na wakacje ” zaprezentujemy ” odpowiednio ich flagę. Niemca trzeba doświadczać stosownie do sytuacji… Popieram ze wszystkich sił Redutę, i będę wspierać Halina.

 7. Alicja Paciej

  Mamy sąsiadów czy mamy wrogów? Naród niemiecki nie rozumie potrzeby przyjaznego współżycia. Oni od wieków nas, Polaków,
  atakują. Nigdy nie mogli pod żadnym względem przewyższyć.
  Jesteśmy silni wiarą i honorem. Tym razem pokazali swoją małość.

 8. Mariusz Surówka

  Potomkowie niemieckich zbrodniarzy. Nic dodać, nic ująć. Takim się powinno po ryju natrzaskać. W przeszłości tak się załatwiało porachunki z chamami.

 9. Michał Moś

  A ja raczej zastanowiłbym się, czy nie było tak, że producentowi podobały się akurat te barwy. Nie zawsze człowiek jest w stanie przewidzieć, że użyta kompozycja barw kojarzy się z jakimś symbolem narodowym. To może od razu zabrońmy używać czarnych koszul męskich w miejscach kojarzonych z działalnością “Brygady Czarnych Koszul”. Śmieszne.

  • Alutka

   Żałosne jest to co piszesz. W taki sposób każde draństwo można usprawiedliwić. Wystarczy udać głupka.

  • Darpol

   Śmieszne oczywiście to jest śmieszne dla volksdeutsch_a bo nikt normalny nie ma wycieraczki do brudnych buciorów w kolorze białym.

 10. Ewa D.

  Doprawdy brak słów…!!!
  ale czego możemy się spodziewać po tej germańskiej nacji – naszych
  odwiecznych wrogów…

 11. margot

  Dziękuję za tak szybką interwencję z Państwa strony. My z przyjaciółmi uważamy, że powinniśmy domagać się wysokiego odszkodowania od tych bandytów ,oraz usunięcie tego “amazońskiego” ścierwa z portali. To nie była pomyłka, ale bezczelna prowokacja w stosunku do nas Polaków i Polski. Tym niemieckim prowokatorom bardzo przeszkadza, że Polska nie klęczy przed nimi na kolanach oraz , że nie udało im się za pomocą zdrajców narodu polskiego z mafii PO, PSL, Nowoczesnej i SLD odzyskać nad nami władzy i nie mogą już żyć naszym kosztem i rozkradać polskich dóbr. Bardzo cieszymy się, że Państwo dbają o naszą kochaną ojczyznę, oraz ją dla nas bronicie.

 12. RobG56

  Czy nie można upublicznić danych niemieckiej firmy oraz jej właścicieli?
  To nie są dane tajne.

 13. Andrzej

  To, że produkt po Waszej interwencji został natychmiast wycofany ze sprzedaży, świadczy o tym jak celowe jest istnienie i działanie Waszego Stowarzyszenia. Swoją drogą barwy niemieckiej flagi czarno, czerwono, żółte też są ładne a jednak nikt w Polsce nie odważył się na wyprodukowanie wycieraczki do butów w tych kolorach. Panowie Niemcy , czas na naukę geografii politycznej. Podpowiem wam, Polska nie leży w Afryce, jest państwem europejskim i graniczy z wami od wschodu. Wypada znać barwy narodowych flag swoich sąsiadów.

 14. Doti

  Mój śp. dziadek mawiał, ” Niemiec nigdy nie będzie przyjacielem Polaka, zawsze będzie to wróg nr. 1″

 15. Paula

  Dziekuje za szybkie działanie w tej sprawie. Czekam az ta firma zacznie sprzedawac wycieraczki z innymi flagami – może na początek Unia Europejska, Francja, ktoś z Półwyspu Arabskiego i imperium zza Buga, a potem … a chyba jednak nie napisze …

 16. SG

  Warto było by zażądać w zadośćuczynieniu oficjalnych imiennych przeprosin głównych udziałowców f-my Amazon i producenta w pierwszym (drugim) programie telewizji polskiej i niemieckiej za profanowanie naszych narodowych barw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.