RDI występuje o pisemne uzasadnienie skandalicznego wyroku w sprawie przeciwko Hansowi G.!

Marzec 9, 2020
Posted in Aktualności
Marzec 9, 2020 Reduta Dobrego Imienia

RDI występuje o pisemne uzasadnienie skandalicznego wyroku w sprawie przeciwko Hansowi G.!

Dzisiaj Reduta, jako strona w procesie, wystąpiła o pisemne uzasadnienie skandalicznego wyroku w sprawie przeciwko Hansowi G. Reduta będzie wnosiła kasację od tego wyroku, jednak aby skutecznie wnieść kasację, należy najpierw wystąpić o pisemne uzasadnienie wyroku do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Reduta pokrywa koszty opłat za uzasadnienie, bowiem obecnie uzasadnienia sądowe są płatne.

Miniony tydzień stał pod znakiem wyroku, jaki zapadł w Sądzie Apelacyjnym w rozprawie odwoławczej od wyroku w postępowaniu cywilnym przeciwko Hansowi G., naruszającemu dobra osobiste swoich pracowników, w tym Natalii Nitek-Płażyńskiej poprzez słowa, które można uznać za mowę nienawiści wobec Polaków.

Przypominamy, że zgodnie z wyrokiem Natalia Nitek-Płażyńska ma przeprosić Niemca Hansa G. za to, że nagrywała jego wypowiedzi. Przeproszenie ma być publiczne na dwóch kontach w mediach społecznościowych, przez cały miesiąc, dodatkowo Natalia Nitek-Płażyńska ma zapłacić 10.000 zł na WOŚP oraz pokryć koszty sądowe. Niemiec, który obrażał Natalię Nitek-Płażyńską mówiąc, że jest hitlerowcem i mógłby rozstrzelać wszystkich Polaków, ma przesłać do Natalii Nitek-Płażyńskiej list z przeproszeniem, ale nie musi przepraszać publicznie. Sąd powiedział, że nagrywanie Niemca, kiedy obraża Polaków było zachowaniem niegodnym i dlatego Natalia Nitek-Płażyńska ma go przeprosić.

W związku z wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Gdańsku wydaliśmy oświadczenie, w którym napisaliśmy m.in., iż jest to “wyrok, który, w naszej ocenie, narusza najbardziej elementarne poczucie sprawiedliwości” i “będzie miał swoje konsekwencje nie tylko dla Natalii Nitek, ale dla wszystkich molestowanych, mobbingowanych, obrażanych, pomawianych czy gwałconych”.

Całe oświadczenie można przeczytać pod poniższym linkiem:
LINK

Jeśli chcieliby Państwo wesprzeć naszą działalność, zapraszamy na stronę PomagamyReducie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.