Wniosek RDI do Marszałek Sejmu o ukaranie posłanek na Sejm Scheuring-Wielgus i Zielińskiej

Sierpień 10, 2020 Reduta Dobrego Imienia

Wniosek RDI do Marszałek Sejmu o ukaranie posłanek na Sejm Scheuring-Wielgus i Zielińskiej

Warszawa, dnia 10.08.2020 r

Informacja Prasowa

Reduta Dobrego Imienia domaga się ukarania parlamentarzystek SLD oraz KO za używanie skandalicznego słownictwa na działania polskiej Policji, która stojąc na straży prawa przywracała porządek na Krakowskim Przedmieściu w czasie burd wywołanych przez środowiska LGBT.

Reduta Dobrego Imienia zwróciła się do Marszałek Sejmu Pani Elżbiety Witek z listownym apelem o ukaranie dwóch polskich parlamentarzystek Joanny Scheuring – Wielgus oraz Urszuli Zielińskiej. Obie posłanki na Sejm RP w mediach społecznościowych opisały działania Polskiej Policji, która przywracała porządek na Krakowskim Przedmieściu w czasie burd wywołanych przez środowiska LGBT, używając słowa „łapanka”.

Z oburzeniem przeczytałem komentarze obu parlamentarzystek, które z premedytacją użyły określenia „łapanka” na działania Policji. Intencja tego typu działań jest bardzo klarowana. Chodzi o to, aby zrównać w świadomości ludzi działania Policji stającej na straży prawa i porządku z działaniami niemieckiego okupanta. Na takie skandaliczne działania nie ma zgody. Policja działała zgodnie z prawem, zaprowadzała porządek w czasie burdy wywołanej przez agresywnych działaczy LGBT. Użycie przez obie posłanki słowa „łapanka” na działania Policji mające miejsce ostatnio Warszawie, w której niemiecki okupant w latach 1939  – 1944 organizował łapanki, aby pochwyconych ludzi rozstrzeliwać w egzekucjach lub wywozić do niemieckich obozów zagłady jest skandalem i brakiem szacunku dla ofiar niemieckich zbrodni. Jest także zniesławieniem polskiej Policji i jej Funkcjonariuszy– powiedział Maciej Świrski Prezes Fundacji Reduta Dobrego Imienia.

Reduta Dobrego Imienia wnosi do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek o skierowanie sprawy poseł Joanny Scheuring – Wielgus oraz Urszuli Zielińskiej do Komisji Etyki celem ich ukarania za skandaliczne zachowanie.

Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom
ul.Chmielna 11 lok. 8
00-021 Warszawa
www.rdi.org.pl
e-mail: kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl

Comments (46)

 1. Anna

  Popieram w pełni apel RDI w sprawie ukarania dwóch posłanek za komentarze dotyczące zaprowadzania porządku na Krakowskim Przedmieściu w czasie burd wywołanych przez chuliganów z LGBT. Nazwanie tych działań łapanka jest skandaliczne i uderza bezpośrednio w ofiary hitleryzmu w czasie II wojny światowej.

  • Jestem za pozbawieniem tych kobiet mandatu posla na rzad RP,przynosza wstyd i hanbe. Nie na to place podatki by LGBT zatruwalo nam srodowisko ludzi zyjacych jak nalezy.

 2. Dobrowolski Józef

  Obie panie powinny być skierowane do zamkniętego zakładu psychiatrycznego w celu zbadanie czy są poczytalne ? Takie badania trwają od kilku dni , tygodni a nawet i lat .

  • Ryszard Gałąź

   Popieram wniosek o ukaranie posłanek bardzo wysokimi karami pieniężnymi, np. rocznymi dietami.
   Ryszard Gałąź

 3. Malgorzata

  Popieram ten wniosek, uważam także, że niegodne zachowania niektórych posłów opozycji podczas uroczystości zaprzysiężenia Prezydenta powinny być ocenione przez Komisję Etyki Poselskiej. Zdziczenie obyczajów przekracza wszelkie normy współżycia społecznego!

  • Jadwiga

   Popieram całkowicie działanie RDI. Tym Paniom kary należą się za nie jedne takie ,, występy,,.

 4. Jacek

  Te posłanki to wstyd i hańba dla Polski .
  Czy one mają czynną część mózgu odpowiadającą za myślenie ? Posłów i Sędziów nie powinien chronić immunitet .

  • Antoni Trochimiak

   Potwierdzam!!! Żadnych immunitetów!!! Odpowiadać za przestępstwa, wykroczenia jak każdy kto łamie prawo.

 5. Ten wniosek jest wyrazem większości Polaków katolików widzących wzmożenie ataków ze strony ideologów LGBT na Polskę i odwieczne wartości.

 6. J. S.

  Osoby chore umyslowo juz od dawna powinny byc WYLAPYWANE i
  kierowane do odpowiednich osrodow . To co sie dzieje , nie jest
  nawet w jednej dziesiatej DEMOKRACJA . Czysta agresja , bandyckie
  slownictwo i slogany . Nie rozumiem dlaczego w sposob tak lagodny
  polska policja i prawo obchodzi sie z lewacka , hitlerowska i
  napewno faszystowska zaraza ! Pan Prezydent i sejm powinien podjac
  zdecydowane i szybkie kroki w ceulu ukarania bezczelnych , agresywnych
  osob powodujacych zamieszki publiczne . Prosze sie przyjzec dzialaniu
  policji francuskej jak sobie switnie radzi z zlotymi kamizelkami .
  A podobno prezydent Francji to : “jeden z najwspanialszych demokratow !

 7. antczak

  Jeśli teraz nie ujarzmi się lewactwa m.in. LGBT i takich posłów jak te dwie panie, później może być już za późno. Przykład krwiożerczego komunizmu i nazizmu, który nadal kwitnie pod inną postacią – demoliberalizmu, tlerancji i nnego moralnego badziewia.
  Mężczyźni! Skoro odebrano nam wolę walki i męstwo, weźmy do ręki różaniec i walczmy poprzez modlitwę. Przykład: Austria, Węgry, Filipiny.
  Sursum Corda!

 8. Joanna

  Popieram działania Reduty. ‘Posłanki” powinny być ukarane, pozbawione immunitetów i wydalone z Sejmu. Wiem, że to ostatnie jest niemożliwe ale powinien być przepis uniemożliwiający reprezentowania Narodu osobom, które przynoszą hańbę Polsce.

 9. Leszek Tyński

  Pani Poseł!
  Proszę spróbować zawiesić majtki na którymś z meczetów lub jeszcze lepiej na gwieżdzie Dawida.
  Więcej odwagi Pani Poseł!

 10. Tess

  Pragnę, aby miejsce tych posłanek, jak najszybciej zajęły Osoby zdrowe, wrażliwe i sprawiedliwe w ocenie spraw społecznych, oddane poprawie życia dla wartości dobra, które jest najcenniejsze.
  Nie akceptuję zachowań hejtowskich, przemocy psychicznej, fizycznej. Jest szeroka gama form działania demokratycznego, gdzie nie depcze się godności drugiego człowieka…

 11. Maria Harasiuk

  Maria Harasiuk
  Popieram wniosek o ukaranie tych pan i prosze je pozbawic mandatu posla rzadu RP

 12. Magdalena Górnik

  Popieram wniosek. Jestem przeciw takiemu zachowaniu.Jak można popierać chamstwo i chuligaństwo o obscenicznym zachowaniu nie wspomnę.

 13. Włodek Moskal

  Podpisuję się pod wnioskiem RDI obiema rękoma! Brawo za taki ruch! Może to Powstrzyma tych wariatów!

 14. Marek

  Bez względu na orientacje seksualne nie należy potępiać ludzi, ale każdego, który wykazuje swoim zachowaniem poważną odchyłkę psychiczną, należy odesłać do psychiatry, bo jak się wyraziła jedna ruda zwolenniczka tęczowych /poseł w podeszłym wieku/ w programie TVPInfo /wszystko jest w głowie/. Nie potępiać a leczyć, a łamiących prawo karać także za kłamliwe wypowiedzi.

 15. Jan Sobierajski

  Choroba umysłowa posłanki jest faktem. Elektorat tej posłanki jest niewątpliwie dotknięty też tą przypadłością. Stwórca musiał pomylić się dając psychikę jednokomórkowca tej “kobiecie”. Jan Sobierajski

 16. Marek

  Ja również mam zastrzeżenia do zachowania policji. Zamiast energicznie od samego początku zaprowadzać porządek i nie dawać pola do popisu chuliganom i chamstwu LGBT to policja zwlekała z akcją. A takie postępowania rozzuchwala chamską hołotę. W tym przypadku bezczynność służb porządkowych na początku wydarzeń umacniała poczucie bezkarności prostaków ulicznych.

 17. Te poslanki nalezy natychmiast pozbawic imunitetow surowo ukarac wstretne lewaczki I szkodniczki Polski I pasozytniczy byt zapewnic im w psychatryku przymusowo bo to osoby uposledzone I napewno LGTB -Lester P.

 18. BARBARA

  Tak oczywiście jestem za ukaraniem.ja w pracy nie mogłabym sobie pozwolić na ośmieszanie Pracodawcy A PO.KO ciągle osmieszaja sejm Rzeczypospolitej muszę być konsekwencje takiego zachowania

 19. Jan Salamonik

  Obowiązkowo UKARAĆ , pozbawić immunitetu poselskiego i postawić przed sądem posłankę PROKOP z byłej partii Palikota a dziś Wolność (Nowa Lewica) za publiczne LŻENIE Polski i Jej Obywateli💀 To NIE powinno pozostać BEZKARNE❗❗❗🤮

 20. Ulka

  Zastanawiam się czy te Panie wiedzą, zdają sobie sprawę z odpowiedzialności, że od dnia Wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w 2019 reprezentują swoją postawą i zachowaniem wszystkich Polaków !!!!!!!

 21. Andy

  BRAWO POLICJA ZA DOBRE WYKONYWANIE SWOJEJ PRACY.
  Dla obu pan wnosze o natychmiastowe uchylenie imunitetu poselskiego a takze usuniecie ze stanowisk poslanek.
  Takze duze kary pieniezne za zbeszczeszczenie Polskosci i godnosci narodu Polskiego. Wyrazam swoj sprzeciw
  w sprawie zamachu jaki odbywa sie w tej chwili na nasza Polska kulture, a takze wszystkie nasze najwazniejsze wartosci
  na ktorych opiera sie panstwo i narod.

 22. Zub

  Mira 12.08.2020r Jestem oburzona zachowaniem pani poseł SLD i KO.Osoba o takiej kulturze nie powinna zasiada w polskim parlamęcie.

 23. Wiesław

  Brawo Polska Policja! Szkoda tylko że nie możecie działać jak działa policja na zachodzie… Tam działania są zdecydowane i tylko one mogą zapewnić w Polsce że lewactwo nie będzie czuło się ponad prawem…
  Wszyscy mamy prawo demonstrować swoje poglądy ale trzeba to robić tak aby nie naruszać praw i uczuć religijnych wspolobywateli…
  Wypowiedzi Pań Posłanek są skandaliczne i wymagają potępienia…Porównywanie działań naszej policji do działań hitlerowców w czasie ll wojny światowej w okupowanej Polsce to skandal i takie wypowiedzi powinny być karane nie tylko przez Komisję sejmową ale również przez Sądy… A na przyszłość: Polacy uważajcie na kogo głosujecie żeby takie osoby nie przynosiły nam wstydu bo one są głosem narody nie tylko w Polsce ale i na świecie…

 24. Te Panie myślą, że polityka polega na prowokowaniu konfliktów przerysowanymi opisami, przy których wygrać można uwagę.
  Nie wiedzą, kto ich zainspirował, ani nie rozumieją, że sianie nieporozumień to interes obcych państw.
  Ich przywołanie do porządku metodami prawa karnego jest nie tylko jak najbardziej na miejsce, ale należy do zadań państwa – jest konieczne.
  Popieram wniosek RDI

 25. Asia

  Popieram w pełni apel RDI w sprawie ukarania dwóch posłanek za komentarze dotyczące zaprowadzania porządku na Krakowskim Przedmieściu w czasie burd wywołanych przez chuliganów z LGBT. Nazwanie tych działań łapanka jest skandaliczne i uderza bezpośrednio w ofiary hitleryzmu w czasie II wojny światowej. To wstyd, ze mamy takich parlamentarzystów. Mam nadzieję, że to ich ostatnia kadencja.

 26. Wiesław

  Popieram wniosek o ukaranie tych pań. Takie wypowiedzi nie przystają Polskim posłankom ani posłom.

 27. Barbara

  Tylko /chyba/ u nas w kraju jest takie cacanie sie z chuligaństwem, profanacją tak drogich dla nas Polaków symboli, powtarzam Polaków. Pani Wielgus i Zielińska prawdopodobnie należą do innej nacji. Nie wiem co one robia w naszym kraju, skoro im sie opłaca tak szkalować naszą Polskę, to trzeba nie mieć twarzy. BRAWO NASZA POLICJA!!!! WYRAZY SZACUNKU. Barbara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.