Styczeń 9, 2019 Lukasz Gut

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie zniszczonych plakatów dotyczących reparacji wojennych

Informujemy, że skierowaliśmy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa wraz z wnioskiem o ściganie do Prokuratury Rejonowej Warszawa – Śródmieście w sprawie zniszczenia plakatów należących do Reduty Dobrego Imienia, a informujących o należnych Polakom reparacjach wojennych od Niemców i Austriaków.

W nocy z 29 na 30 grudnia 2018 r. na terenie Warszawy nieustaleni sprawcy zamalowali lub zakleili wszystkie plakaty, które tym samym przestały spełniać swoją funkcję.

Poniżej udostępniamy jedną z fotografii prezentujących zniszczone plakaty:

Comments (26)

 1. Paweł Zdun

  Zdecydowanie popieram zawiadomienie do Prokuratury w sprawie zniszczenia plakatów Reduty Dobrego Imienia. To nie był pierwszy akt ataku na plakaty RDI, których autorem jest Wojciech Korkuć. Czas najwyższy na zdecydowane i skuteczne działanie organów ścigania w obronie zarówno praw autora oraz właściciela plakatów, jak i prawdy historycznej o II wojnie światowej, jaka jest jednym z tematów tych dzieł. Czas na państwową i realną ochronę polskiego interesu narodowego jakim jest szerzenie informacji o prawdziwym przebiegu i skutkach II wojny światowej, o niemieckiej i rosyjskiej współodpowiedzialności za ludobójstwo na polskim Narodzie, o zniszczeniach i grabieżach dokonanych przez obu okupantów na ziemiach polskich oraz o braku ich moralnej i materialnej odpowiedzialności za skutki zbrodniczych działań. Czas najwyższy na ściganie i ukaranie krajowych sojuszników spadkobierców zbrodniczych systemów III Rzeszy Niemieckiej i Rosji sowieckiej!
  Przy tej okazji dziękuję zarówno Wojciechowi Korkuciowi, autorowi dzieł, oraz Reducie Dobrego Imienia za ich wkład w akcję edukacyjną i promocję polskiej polityki historycznej.

 2. A.J.

  W mniemaniu tych, co to robią Polska i Polacy nie ponieśli żadnych strat w czasie wojny!!! Kolaboranci niemieccy – wstyd.

 3. Beata

  To naprawdę niewyobrażalne, żeby Polak z krwi i kości, czujący, szanujący swoje korzenie, wychowany w miłości do Ojczyzny – robił coś takiego. Bardzo dobrze, że upominamy się o to, co się należy Polsce jak żadnemu innemu państwu. Jak się sprawy potoczą – nie wiadomo, ale odważnie mówić – TRZEBA. A że psy szczekają?… Zawsze będą. Ich strata,m że nie czują wspólnoty, a patriotyZ (jak często mawiają) jest dołujący, ograniczający, niewygodny, no i po noworysku: passe! Brrr! Dziękuję RDI za pochylanie sie nad tym, co często na co dzień nam ucieka. BARDZO i Z SERCA DZIĘKUJĘ <3

 4. Beata

  ERRATA!
  To naprawdę niewyobrażalne, żeby Polak z krwi i kości, czujący, szanujący swoje korzenie, wychowany w miłości do Ojczyzny – robił coś takiego.
  Bardzo dobrze, że upominamy się o to, co się należy Polsce jak żadnemu innemu państwu. Jak się sprawy potoczą – nie wiadomo, ale odważnie mówić – TRZEBA. A że psy szczekają?… Możliwe, że ktoś je dobrze karmi za to. Zawsze będą mąciciele – i ci ukryci i ci, którzy podnoszą larum przeciwko interesom własnego narodu. Trudno. Ich strata,m że nie czują wspólnoty, a patriotyZ (jak często mawiają) jest dołujący, ograniczający, niewygodny, no i po noworysku: passe! Brrr!
  Dziękuję RDI za pochylanie się nad tym, co często na co dzień nam ucieka. BARDZO i Z SERCA DZIĘKUJĘ <3

 5. Ewa Dyczek-Parys

  Wspieram Was i Wasze działania całym sercem, niestety pomoc finansowa z mojej strony nie jest możliwa. Pozdrawiam.

 6. Jolka

  Każdy “opozycjonista” jest potencjalnym sprawcą. Przecież to im jest po drodze z Makrelą.

 7. Ryba

  Nic dziwnego, V kolumna działa. Nie na darmo Niemcy ładują pieniądze w różne organizacje na terenie Polski. Nie wspominając o finansowaniu założenia wiadomej partii politycznej o której mówił pan Piskorski. Trzeba naklejać w miejscach widocznych i monitorowanych

 8. andrzej

  Jak widać Niemcy mają porozrzucane swoje grupy propagandowe które starają się tworzyć wrażenie sprzeciwu i dezaprobaty społeczeństwa polskiego przeciwko takim żądaniom Polaków. Niemcom można niszczyć ale pokrywać kosztów zniszczeń to już nie, To przybudówki Axel Springer pewnie prowadzą takie działania. Tą 5 kolumnę należy czym prędzej zlikwidować, a dywersantów przykładnie ukarać.

 9. Marek

  Witam nalezy nieustannie wyklejac takie plakaty i po kazdym takim akcie wandalizmu wyklajac ich wiecej i wiekszych az do takiej wielkosci jak kibice Legii wywiesili na rocznice Powstania Warszawskiego ( tym ktorzy nie wiedza … postac niemca w mundurze wojskowym mierzacego w glowe polskiego chlopca powstanca …) – staly taki wielki plakat powinien miec miejsce przy wszystkich pomnikach ofiar II WS na terenie Polski oraz ambasadach Niemiec,Austri ,USA,Izraela ,Japoni,Canady,Australii ,nieustanna presja na niemcow i austryjakow da wkoncu efekt w postaci zainteresowania sie obcokrajowcow i weryfikacje tyle lat zaklamywanej historii II WS i spraw z nia zwiazanych a to przyniesie po czasie zamierzony efekt

 10. Marek

  Nalezy METODYCZNIE , NIEUSTANNIE i bardzo wizualnie wywierac nacisk w tej sprawie poprzez wyklejanie DUZYCH a nawet BARDZO DUZYCH plakatow w miejscach takich jak pomniki ofiar II WS, stadionach ,ambasadach niemiec ,austrii,usa ,canady,szwajcarii,i innych ,w miejscach gdzie jest szczegolnie duze nasilenie turystow zagranicznych tra by sprawcy tych zbrodni byli pod nieustannym okiem opini miedzynarodowej – tak dzialaja zydzi i maja tego efekty – my mamy to do siebie ,ze szybko wybaczamy,zapominamy i w koncu machamy na to reka a to grzech pierwotny – gdyby sytuacja byla odwrotna to niemcy nigdy nie zaprzestaliby przypominania o zbrodniach i zadaniach odszkodowan – zydzi juz ponad 70 lat o tym nie zapominaja a wrecz nasilaja w tym kierunku swoje dzialania i jakie maja efekty ?

 11. Marek

  co miesiac z wlasnej woli wplacam na rzecz RDI maly bo maly ale staly datek jedynie 5 zl ale pragnolbym by moi rodacy robili podobnie i to masowo – prowadzimy teraz wojne ale nie na dziala i samoloty ale wojne propagandowa o prawde – jesli ja przegramy to bedziemy my , nasze dzieci i wnuki wiecznymi niewolnikami – na wojne trzeba miec srodki wiec prosze o wsparcie dzialan RDI tak by miala pieniadze na walke w tej wojnie -a RDI prosze o wiecej druku takich plakatow Pana Korucia i wieszanie ich i to w eksponowanych miejscach (ambasady,stadiony,miejsca kazni i pomniki pomordowanych przez okupantow zarowno niemieckich jak i rosyjskich) – prawda musi KOLEC W OCZY – i to nieustannie i metodycznie – niezapominajmy o tym nigdy ,nigdy ,nigdy

 12. Barbara wrzesien

  Z całego serca dziękuję za działania ukazujące prawdziwe fakty z historii Polski. Ci którym zawadzaPOLSKI PATRIOTYZM to jacys obcy, a w każdym razie biedaki… . biedaki… biedaki.

 13. Szary obywatel

  Tej dewastacji musieli dokonać głupcy albo prawdziwi faszyści – pogrobowcy Hyclera w ślad za opiniami oPOzycji, która publicznie kwestionowała sens domagania się odszkodowań za zrujnowanie kraju i zdziesiątkowanie naszych rodzin. Inne kraje mogą domagać się i otrzymywać odszkodowania więc dlaczego najbardziej poszkodowana Polska ma ich nie otrzymać? Nie ma żadnego humanitarnego uzasadnienia na godzenie się z “darmowym ludobójstwem”.

 14. Ali Baba

  RDI prosze o wiecej druku takich plakatow Pana Korucia i wieszanie ich i to w eksponowanych miejscach (ambasady,stadiony,miejsca kazni i POPIERAM…!! AKCJĘ TRZEBA POWTÓRZYĆ..NIECH WARSZAWKA CZYTA..!!

 15. Niestety tacy wandale liczą na ochronę “{ kasty” im nie po drodze z Polakami a tym bardziej z patriotami. Szkoda że Rząd pod wpływem nacisków od eurokratów poluzował ustawę, wszystko odłozone znów na lata. Mam nadzieję, że za wandalizm wreszcie zapłacą, niestety pozyteczni idioci.Pozdrawiam i dziękuję za Waszą działalność.

 16. witkacy123

  Należy nieustannie przypominać o należnych Polsce reparacjach wojennych. Mają rację osoby komentujące tutaj. Dziękuję RDI za zajęcie się tą sprawą i podobnymi. Działania Reduty należy wspierać duchowo i finansowo. Niestety, jestem “pod kreską”, czyli mam poważne trudności finansowe, ponieważ ZUS drugi miesiąc nie wypłaca mi zasiłku chorobowego.

 17. Rafał Potwornicki

  29 grudnia 1944 żołnierze niemieccy wysadzili Pałac Saski w Warszawie. Jakoś nie słychać, żeby Niemcy kwapili się do jego odbudowy. Pewnie to zrobili polscy naziści z AK !

 18. stevan

  Niestety, plakaty nieprzemyślane. Tekst musi być po polsku, a nie po niemiecku. I za duże. Muszą być małe, a dużo. Wtedy odechce się łazić i zamalowywać 1000 plakacików.

 19. t.ezach

  dlaczego pozwalamy niemiaszkom mieszać w naszym kraju czy nie ma sposobu na wyrugowanie tej niemieckiej prasy i kłamliwej propagandy z naszego rynku medialnego za publikowanie takich prowokacyjnych i podjudzających artykułów na temat naszego kraju.

 20. Sławek

  Zniszczenie plakatów to dowód na to, że nie tylko Rosjanie mają w Polsce rozbudowaną sieć agenturalną, niezależnie od tego, czy zniszczenia dokonali sami agenci, czy zmanipulowani przez nich “użyteczni idioci”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.