Podcast nr 10: Indiańsko-Wojskowy Przegląd Polityczny. Wódz Thasunko Witko nadaje znowu!

Zapraszamy do wysłuchania najnowszego podcastu, w którym Prezes Reduty Maciej Świrski rozmawia z Wodzem Thasunko Witko, oficerem Wojska Polskiego w stanie spoczynku, publicystą, który debiutował na łamach magazynu “Reduta Online”.

Świst pocisku z granatnika przeciwpancernego, tylko o sekundę poprzedził grad kul z broni maszynowej, które zabębniły o pancerz polskiego transportera. To było dokładnie szesnaście lat temu. O godz. 0.20, dnia 5 kwietnia 2004 roku, dla młodego kapitana, dowódcy jednego z pododdziałów Wojska Polskiego, zaczęła się niezapomniana noc w Karbali.

Dziś, rozmówca Macieja Świrskiego pytany o strach, szczerze odpowiada, że w jego przypadku to tylko ból brzucha i szczękościsk. Amerykanie? OK, ale zaskorupiali w procedurach. A poza tym, 48-letni oficer Wojska Polskiego w stanie spoczynku, widzewiak, a teraz mieszkaniec Krakowa, komandos i publicysta m.in. wypomina roztrwonienie przez SLD kapitału ludzkiego w armii, zwraca uwagę na niebezpieczne narzucanie narracji młodemu pokoleniu przez środowiska lewacko-liberalne. Wódz Thasunko Witko ma także wskazanie dla pseudowolnościowych „żurnalistów”, by założyli kitle i poszli popracować do szpitali.

Ma rację Maciej Świrski, nie tylko przyznając się do znajomości z Thasunko Witko (prawdziwe imię i nazwisko znane Redakcji), ale podkreślając, że to w magazynie “Reduta Online” miał Wódz Oglalów swoją premierę publicystyczną.

Rada Wodza dla Polaków: mimo genu wolności, siedźmy w domu i słuchajmy Szumowskiego!

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dostępnej pod linkiem lub po kliknięciu poniższego obrazka: rdiplad.org/podcast-odc-10

PORTA – Poradnik Reduty Tarcza Antykryzysowa + nowy podcast!

3 kwietnia 2020 r. powstała PORTA, czyli Poradnik Reduty Tarcza Antykryzysowa (rdiplad.org/poradnik) utworzony przez Redutę Dobrego Imienia i prawników z kancelarii Pasieka, Derlikowski, Brzozowska i Partnerzy. To praktyczne kompendium wiedzy prawnej dla przedsiębiorców, pracowników i pracodawców w czasach wirusa. Codziennie przekazywane będą Państwu niezbędne informacje prawne, w oparciu o zapisy tarczy antykryzysowej, kodeksu cywilnego, prawa pracy i kodeksu spółek handlowych.

W krótkich artykułach, dostępnych na stronie RDI, tłumaczone będą zasady funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Tym samym przedsiębiorcy i pracownicy otrzymują profesjonalne narzędzie wspierające ich działalność. Na pytania, które można przesyłać poprzez formularz dostępny na stronie rdiplad.org/tarcza odpowiedzą prawnicy.

Prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski deklaruje, że udzielanie wiarygodnych informacji prawnych pracownikom i pracodawcom, jest niezwykle ważne i stanowi pomoc konkretnym firmom borykającym się ze skutkami recesji. Jak wyjaśnia założyciel Reduty: „Wielokrotnie prosiliśmy to środowisko o pomoc i wielokrotnie ją otrzymywaliśmy. Teraz jest czas solidarności i wsparcia”. Pytany o nazwę nowego kompendium tłumaczy, że porta to po Łacinie przejście, drzwi i tym samym poradnik ma umożliwić przejście do normalności, być szeroko otwartymi drzwiami dla zagrożonego biznesu. Poradnik Reduty Tarcza Antykryzysowa udziela informacji prawnych bezpłatnie.
____________________

Zapraszamy na ósmy odcinek naszych podcastów. Tym razem gościem Prezesa Reduty Macieja Świrskiego był Aleksander Wierzejski, absolwent SGH, University of Minnesota i Uniwersytetu Warszawskiego, znany dziennikarz Radia WNET i Telewizji Republika, specjalizujący się m.in. w gospodarce epoki odkryć kosmicznych.

W najnowszym podcaście rozmówcy wprost prześcigali się w opisywaniu najnowszych technologii i wynalazków, oczywiście w służbie człowieka zagrożonego niewidocznym wirusem.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dostępnej pod linkiem lub po kliknięciu poniższego obrazka: rdiplad.org/podcast-odc-8

Kolejny podcast: Stanisław Karczewski na pierwszej linii

Zapraszamy na siódmy odcinek naszych podcastów. Tym razem gościem Prezesa Reduty Macieja Świrskiego był wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Wicemarszałek Senatu jest także lekarzem chirurgiem. Wyjątkowa rozmowa została przeprowadzona z kwarantanny, w której przebywał wicemarszałek Karczewski, po dyżurze, który pełnił w dobrze znanym mu szpitalu w Nowym Mieście.

Maciej Świrski i Stanisław Karczewski rozmawiali m.in. o powołaniu lekarskim, z którego nikt nie może zwolnić oraz o trudnej i odpowiedzialnej służbie senatorów, partii i obywateli w Polsce w dobie koronawirusa.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dostępnej pod linkiem lub po kliknięciu poniższego obrazka: rdiplad.org/podcast-odc-7

Nowy podcast Reduty o sytuacji z COVID-19 w Nowym Jorku!

Zapraszamy na kolejny, już piąty odcinek naszych podcastów, w którym Prezes RDI Maciej Świrski rozmawia z Maciejem Rusińskim z Nowego Jorku o tamtejszym kryzysie w związku z epidemią koronawirusa.

Maciej Rusiński to działacz polonijny z Nowego Jorku, z którym Maciej Świrski rozmawiał 28 marca m.in. o tym, na ile przygotowane do kryzysu są władze, co myślą ludzie, z czego opłacane jest leczenie, jak wygląda sytuacja gospodarcza i jaki jest kontekst kryzysu.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dostępnej pod linkiem lub po kliknięciu poniższego obrazka: rdiplad.org/podcast-odc-5

Nowy numer “Reduty Online” i nowy podcast!

Jest już nowy numer Magazynu “Reduta Online”. Zachęcamy do lektury! 23 numer “Reduty Online” dostępny jest pod adresem: rdiplad.org/RoL-nr-23

W najnowszym numerze prezentujemy m.in. tekst prezesa RDI Macieja Świrskiego na temat gry strachem ze strony opozycji, wywiad z ks. prof. Dariuszem Kowalczykiem SJ, felietony Romualda Szeremietiewa i Andrzeja Skwarczyńskiego, a także przegląd mediów rosyjskich w dniach 2 luty-15 luty 2020.

W felietonie prezesa Reduty czytamy o grze strachem, jaką uprawiała PO zarówno w przeszłości, jak i obecnie, w czasach epidemii koronawirusa. Jak pisze Maciej Świrski, głównym celem działań PO jest wzniecenie paniki wśród obywateli i skierowanie odruchów nienawiści na rządzących. “Formatowanie medialne ludzi z PiS jako– nieczułych na los zwykłych ludzi– urzędasów, którzy nie potrafią kraju przygotować na atak zabójczej choroby przyda się w dalszej walce politycznej, nawet po przegranych przez Platformę O., czy jak ona się teraz nazywa, wyborach prezydenckich” – konkluduje prezes RDI.

W rozmowie z księdzem profesorem Dariuszem Kowalczykiem SJ podjęty został temat pandemii, czynienia dobra i Eucharystii. W trudnym czasie pandemii koronawirusa rozmawialiśmy m.in. o sytuacji katolików we Włoszech i o tym jak przeżywać swoją wiarę, gdy wierni zostali pozbawieni możliwości uczestniczenia we Mszy świętej.

W swoim felietonie Romuald Szeremietiew zachęca do refleksji nad polskim pojmowaniem wolności, której pragnienie jest cechą dominującą w świadomości narodowej Polaków. Przypominając na przykład XVIII-wieczne warcholstwo, pisze o tym jak współczesna totalna opozycja domaga się na wszelkie sposoby blokowania wszelkim reform w kraju niczym targowiczanie, przy okazji uciekając się do poparcia ze strony zagranicy.

Zachęcamy również do lektury tekstów Andrzeja Skwarczyńskiego przypominającego Akcję “Wieniec” przeprowadzoną 8 października 1942 r. przez AK i do przeglądu mediów rosyjskich, które w lutym atakowały Polskę propagandowo.
____________________

Zapraszamy na kolejny odcinek podcastów, które od niedawna nadajemy. Tym razem gościem prezesa Reduty Macieja Świrskiego jest Kamil Basaj, specjalista od walki z dezinformacją.

Tematem rozmowy Macieja Świrskiego z Kamilem Basajem jest współczesna dezinformacja ze szczególnym uwzględnieniem strony rosyjskiej, której metody niewiele różnią się od sowieckiej.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dostępnej pod linkiem lub po kliknięciu poniższego obrazka: rdiplad.org/podcast-odc-4

Nowy podcast: Rozmowa Macieja Świrskiego z Antonim Macierewiczem

Przypominamy, że Reduta w poprzednim tygodniu rozpoczęła nadawanie podcastów, których można posłuchać na stronie rdipodcast.org. Kolejnym gościem prezesa RDI Macieja Świrskiego jest Marszałek Senior Antoni Macierewicz.

Tematem rozmowy Macieja Świrskiego z Antonim Macierewiczem jest obecna sytuacja w kraju, zagrożenia i szanse, jakie stoją przed Polską w związku z epidemią koronawirusa i globalną rzeczywistością.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dostępnej pod linkiem lub po kliknięciu poniższego obrazka: rdiplad.org/podcast-odc-3

Prosimy śledzić nasze komunikaty newsletterowe i media społecznościowe: Facebook, Twitter i Youtube.

Zespół Reduty

Nowy podcast Reduty: Rozmowa z prof. Andrzejem Zybertowiczem

Reduta w poprzednim tygodniu rozpoczęła nadawanie podcastów, których można posłuchać na stronie rdipodcast.org. Kolejnym gościem prezesa RDI Macieja Świrskiego jest prof. Andrzej Zybertowicz, doradca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zapraszamy do słuchania rozmowy pod linkiem: rdiplad.org/podcast-odc-2

Prof. Andrzej Zybertowicz jest doradcą prezydenta Andrzeja Dudy, socjologiem, z niezwykłą wnikliwością obserwującym współczesną Polskę. Termin jego autorstwa „Antyrozwojowe Grupy Interesów” wszedł do kanonu terminologii opisującej patologie III RP.

W najnowszym podcaście prof. Andrzej Zybertowicz i Maciej Świrski zastanawiają się, w jaki sposób obecnie przeżywany przez Polaków czas epidemii wpłynie na naszą przyszłość i czy możliwe jest odbudowanie wspólnotowości.

W obecnej sytuacji, gdy Polska walczy z wirusem COVID19, okazuje się, że internet zasypany jest fake newsami mającymi wywołać panikę i strach. Rozpoczęliśmy monitorowanie fake newsów, tak, aby móc dostarczyć odpowiednim organom państwa. Nie będziemy udostępniać tych fake newsów, aby nie powielać przekazu przeciwnika.

W najbliższym czasie Reduta wystąpi z oferta edukacyjną, aby pomóc rodzicom w domowym uczeniu historii w okresie kwarantanny społecznej i zamkniętych szkół.

Prosimy śledzić nasze komunikaty newsletterowe i media społecznościowe: Facebook, Twitter i Youtube.

Zespół Reduty

Reduta rozpoczyna nadawanie podcastów!

Dzisiaj Reduta rozpoczęła nadawanie podcastów, których można posłuchać na nowo utworzonej stronie rdipodcast.org. Zapraszamy do odwiedzin tej strony!

Od dzisiaj rozpoczynamy nadawanie podcastów, w których będziemy opowiadać o naszej działalności, a także będziemy zapraszać gości, którzy podzielą się z Państwem swoimi przemyśleniami na temat aktualnej sytuacji.

Gościem odcinka 1 jest poseł Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki, który opowiada o sposobach przeciwstawiania się koronawirusowi w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem Anglii, Szwecji i Holandii, które obrały skrajnie różny od polskiego sposób wyjścia z kryzysu epidemicznego.

Zapraszamy do śledzenia podcastów na stronie rdipodcast.org

Reduta pracuje normalnie

W momencie, w którym się znaleźliśmy (czyli stan zagrożenia epidemią) i Polska walczy z wirusem COVID19, okazuje się, że internet zasypany jest fake newsami mającymi wywołać panikę i strach. Wiele z tych fałszywych informacji wygląda wprost na dywersję dezinformacyjną mającą na celu podważenie dyscypliny społecznej, tak, aby spanikowani ludzie działali w imię hasła “ratuj się kto może”, a w konsekwencji utrudnienie zahamowania przez polską służbę zdrowia ilości zachorowań.

Prezes Reduty Dobrego Imienia zdecydował o podjęciu monitoringu tego rodzaju fake newsów, tak aby mieć wiedzę na temat ich pochodzenia, autorów, rezonatorów oraz sposobów i dróg rozprzestrzeniania. Z tego też względu uruchomiony zostanie w najbliższym czasie specjalny formularz na stronie WWW Reduty do zgłaszania przez naszych Wolontariuszy.

Obok własnych systemów informatycznych (Dragon i Rycerz) które służą do monitoringu internetu w sprawie zniesławień takich jak “polskie obozy koncentracyjne” niezbędna jest współpraca naszych wolontariuszy, którzy nadsyłają informacje – teraz prosimy o skorzystanie z tego serwisu – i nadsyłanie dostrzeżonych fake newsów.

Prosimy śledzić nasze komunikaty newsletterowe i media społecznościowe: Facebook, Twitter i Youtube.

Prezes Reduty w sobotę 14 marca opublikował wezwanie do wolontariuszy i sympatyków Reduty, które publikujemy poniżej: