Podcast: Odcinek 35 – Fakty Wydarzenia Opinie z Wodzem Thasunke Witko

Dzisiaj prezentujemy 35 odcinek naszych podcastów, w którym Prezes Reduty Maciej Świrski i wódz Tȟašúŋke Witkó rozmawiają o przeciwdziałaniu atakom na tożsamość, dziedzictwo i kulturę, a także o najnowszym raporcie RDI o rozruchach w USA.

Brońmy Polski przed neobolszewią

Trzeba być czujnym, odważnym i gotowym na skuteczne przeciwdziałanie coraz mocniejszej fali agresji i nienawiści przeciw polskości. Politycy muszą podejmować zdecydowane i odważne decyzje a służby państwowe, działając zgodnie z prawem, zapewnią spokój i porządek na naszych ulicach. Tego oczekują Polacy, coraz bardziej świadomi nie tylko zagrożeń, ale i misji powstrzymania kolejnej fali zła neobolszewizmu, który atakuje także z… zachodu!

Tym razem Fakty Wydarzenia Opinie, na pozór kasandrycznie, zajmowały się kwestią niepokojów i rozruchów ulicznych, na które, jak się wydaje, coraz bardziej liczy lewactwo. Zdaniem Macieja Świrskiego, pod którego auspicjami Reduta Dobrego Imienia przygotowała Raport dotyczący rozruchów w Stanach Zjednoczonych, podobny scenariusz możliwy jest także w Polsce. Służy temu narracja totalnej opozycji, dla której wybory były nieuczciwe. I dlatego lewica i liberałowie nie chcą zaakceptować ich wyniku i tym samym mogą uznać za nielegalną władzę prezydenta Andrzeja Dudy. Stąd już tylko krok od niepokojów społecznych i wyjścia na ulicę. Wódz Tȟašúŋke Witkó radzi nawołującym do takich siłowych rozwiązań, zwłaszcza jednemu słynnemu mecenasowi, „by sam wyszedł jako pierwszy i najlepiej ze swoimi najbliższymi. My tam natomiast na ulicę nie idźmy!”. Zdaniem komentatorów w przypadku burd i niepokojów ulicznych, politycy nie mogą się bać np. o wizerunek Polski w świecie, tylko zdecydowanie i odważnie egzekwować obowiązujące prawo. Tego oczekują od rządzących zwykli, normalni Polacy. Obrony tożsamości, dziedzictwa i kultury. Obrony prawdy i sacrum.

Zachęcamy do zapoznania się z kolejnym Raportem Reduty pt. „Czy agresywny marksizm pokona Stany Zjednoczone?”:
http://www.anti-defamation.org/aktualnosci/raporty-i-analizy-nr-2-2020-raport-na-netam-sytuacji-w-stanach-zjednoczonych-chronologia-glowni-aktorzy-konsekwencje/

Jednocześnie prosimy o finansowe wsparcie działań Reduty Dobrego Imienia.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dostępnej pod linkiem lub po kliknięciu poniższego obrazka: rdiplad.org/podcast-odc-35

7. edycja Żywego Znaku dla Powstania Warszawskiego. Oddajmy hołd bohaterom!

Jak co roku – 1 sierpnia w godzinę „W” – zbierzemy się na Placu Zamkowym, by uczcić pamięć i heroiczną walkę o niepodległość Warszawskich Powstańców, tworząc wspólnie Żywy Znak – Kotwicę.

W tym roku, ze względu na ograniczenia związane ze stanem epidemii, Żywy Znak będzie przygotowany wyłącznie z pomocą wcześniej zarejestrowanych wolontariuszy. Zarejestrować się można pod poniższym linkiem:
Link do rejestracji – Żywy znak

Mimo to, zapraszamy wszystkich do udziału w 7. edycji Żywego Znaku dla Powstania Warszawskiego. Nie trzeba przychodzić na Plac Zamkowy, aby być z nami – od godziny 16:50 rozpoczniemy transmisję online, linki do transmisji online znajdują się na stronie: https://www.zywyznak.pl/transmisja-online

Wszystkich, którzy chcą do nas dołączyć pod Kolumną Zygmunta, prosimy o założenie maseczek oraz stosowanie się do zasad bezpieczeństwa: zachowania dystansu i dezynfekcji rąk.

W organizacji wydarzenia, które od lat wspiera Reduta, wspomaga również coraz szersze grono fundacji, firm i organizacji. W tym roku są to: Narodowe Centrum Kultury, Stowarzyszenie Historyczne Polonia Restituta, Fundacja Łączka, Fundacja Służba Niepodległej, Międzynarodowe Forum Bezpieczeństwa, Fundacja Signa Temporum, Warszawska Sztafeta Niepodległości, Stowarzyszenie Koliber Oddział Warszawa, Lite.pl, IBMedia, KorekStudio.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie: www.zywyznak.pl

Razem oddajmy godnie hołd Powstańcom, którzy walczyli o wolność przez 63 dni.

“Raporty i Analizy” nr 2/2020: Czy agresywny marksizm pokona Stany Zjednoczone?

Najnowszy Raport Reduty Dobrego Imienia

ŹRÓDŁA I IMPLIKACJE ROZRUCHÓW W USA PO ŚMIERCI GEORGE’A FLOYDA

 

W najnowszym Raporcie Dział Dokumentacji i Analiz Reduty Dobrego Imienia badał okoliczności związane ze śmiercią G. Floyda i rozruchami, które dotknęły USA. Zawierający 80 stron i prawie 200 przypisów (!)  Raport jest jednym z pierwszych opracowań na rynku polskim ukazującym się zaledwie w kilka tygodni po apogeum opisywanych wydarzeń. Stabilność USA jest obecnie kluczowa dla polskiego bezpieczeństwa narodowego i dlatego Reduta Dobrego Imienia monitoruje wydarzenia tam zachodzące i planuje publikowanie niezbędnych uzupełnień. Opracowanie to ma także za zadanie wypełnić niszę w polskich mediach, w których nadal brakuje pogłębionej analizy tych wydarzeń i ich znaczenia dla Polski.Dlatego Reduta publikuje Raport tratując go jako materiał do poważnej dyskusji bowiem stabilne Stany Zjednoczone są istotnym elementem polskiego bezpieczeństwa, i dostarczając w ten sposób unikalnej wiedzy.

 

We Wstępie zarysowana została specyfika władz USA oraz ogólnokrajowych i lokalnych mediów klasycznych i sieciowych generujących przepływ informacji i powodujący, że będące tego efektem procesy społeczne są złożone. W USA. –  dużym uproszczeniu – oprócz służb federalnych zajmujących się bezpieczeństwem na poziomie narodowym, każde miasto czy inna wspólnota lokalna ma siły policyjne ze swoim budżetem, władzami oraz strukturą. Reagowanie na takie wydarzenia jak ostatnio jest w dużym stopniu uzależnione od stosunku władz lokalnych do tego co się dzieje – a jak wiemy w niektórych przypadkach szefowie samorządów wprost sprzyjali demonstrantom.

Pierwszy rozdział Raportu szczegółowo charakteryzuje G. Floyda, który m.in. był zawodnikiem futbolu amerykańskiego (193 cm wzrostu), nie skończył studiów i często popadał w konflikt z prawem-  w 2007 r. za współudział w napadzie z bronią został skazany na 5 lat więzienia. Na podstawie przekazów medialnych powstałych bezspośrednio po zdarzeniu  zrekonstruowane zostały także  okoliczności związane z jego śmiercią w Mineapolis 25 maja 2020 r. Okazuje się, że Floyd pracował prawdopodobnie jako ochroniarz z wraz policjantem, który okazał się jego zabójcą. W momencie konfrontacji na ulicy Mineapolis, przy próbie zatrzymania policjant ten naciskał na jego na szyję kolanem, a autopsja potwierdziła obecność w organizmie Floyda m.in. metamfetaminy.

Kolejne rozdziały pokazują w jaki sposób  pokojowy, lokalny protest zmienił się w marsz pod posterunek policji gdzie pracowali biorący udział w interwencji funkcjonariuszei jak doszło do pierwszych starć, które w kolejnych dniach zradykalizowały się i objęły kolejne miasta. Wraz z rozprzestrzenianiem się protestów na cały kraj, celem ataków zaczęli stawać się policjanci i pracownicy służb porządkowych. Najbardziej radykalną formę (w sensie politycznym) rozruchy przyjęły w Seattle, gdzie 8 czerwca usunięto z jednej z centralnych dzielnic policję i utworzono strefę autonomiczną o nazwie Capitol Hill Autonomous Zone (CHAZ).Łącznie podczas protestów śmierć poniosło co najmniej 26 osób a około 14 tys. zostało aresztowanych.Autorzy Raportu zwracają uwagę, na to, że połączenie nierzadko gwałtownych protestów z nagonką medialną przeciw policji oraz poczucie braku oparcia we władzach lokalnych doprowadziło do obniżenia morale funkcjonariuszy. Spowodowało to m.in. masowe przejścia na emeryturę.

W kolejnych rozdziałach scharakteryzowane zostały główne źródło przemocy czyli Antifa, która specjalizuje się w protestach, wymierzonych w tych, których uważa za zwolenników rasizmu, antysemityzmu czy faszyzmu oraz Scharakteryziwano także ruch BLM czyli Black Lives Matter także bardzo aktywny w trakcie tych wydarzeń.

Wiele miejsca poświęcono także reakcjom na zamieszki dwóch kluczowych partii, najważniejszych wojskowych i prezydenta Trumpa. Zdaniem autorów Raportu  D. Trump wcale nie cieszy się sympatią większości establishmentu swojej – nominalnie – partii. Jest to człowiek wychodzący poza format tradycyjnego amerykańskiego przywódcy. Stąd też wynika łamanie przez niego rozmaitych, do tej pory świętych, reguł amerykańskiego życia politycznego i zwracanie się bezpośrednio do konserwatywnych wyborców z wykorzystaniem social mediów. Obecna sytuacja z polskiego punktu widzenia ma jeszcze jeden wymiar, na co można zwrócić uwagę, czytając poszczególne frazy przemówienia Donalda Trumpa z Mt Rushmore. Lewicowy, neomarksistowski ruch rewolucyjny, który usiłuje teraz przewrócić porządek społeczny Ameryki, uderza w podstawy kulturowe, dziedzictwo i historię Stanów Zjednoczonych. Trzeba tu zauważyć, że pod tym względem Polska i Stany Zjednoczone są w podobnej sytuacji. To, co wydawało się jeszcze trzydzieści lat temu dla Polaków oczywiste i niekwestionowane – polski dorobek cywilizacyjny, godna postawa większości społeczeństwa i wysiłek zbrojny podczas II wojny światowej, polskie dziedzictwo historyczne na Wschodzie – teraz jest kwestionowane lub wręcz negowane, nazywane kolaboracją, kolonizacją i tym podobnymi epitetami. Robią to ludzie, którzy wywodzą się z podobnego milieuideologicznego, co aktywiści wydarzeń opisywanych w niniejszym Raporcie.

W komentarzu do Raportu Maciej Świrski prezes Reduty Dobrego Imienia konkluduje, że  Stany Zjednoczone są państwem zbyt dobrze zorganizowanym, by obecne wydarzenia mogły w sposób trwały wpłynąć na ich pozycję międzynarodową i siłę oddziaływania. Przyznaje, że następuje pewnego rodzaju erozja prestiżu, także wśród Polaków, związana ze śledzeniem obrazów zamieszek w telewizji czy w mediach społecznościowych. Ta reakcja jest wykorzystywana przez przeciwników strategicznego sojuszu Polski ze Stanami. Maciej Świrski uważa,  że dokładna wiedza na temat „kryzysu Floyda” pozwoli Polakom spojrzeć realistycznie na USA: trzeba opierać się na rzeczywistości, a nie na wyobrażeniach.

Warto podkreślić także, że Stany Zjednoczone mają strategiczne interesy związane z Polską. W ciągu ostatnich trzech lat przekonanie o istotnej roli Polski w systemie bezpieczeństwa narodowego USA utrwaliło się wśród osób decydujących o kierunku polityki amerykańskiej. Polskie trzeźwe spojrzenie na Stany wychodzi na przeciw polityce transakcyjnej prowadzonej przez Trumpa: coś za coś, przy równoczesnym przekonaniu, że wolność nie jest za darmo („Fredom is not free”). I tego rodzaju trzeźwe spojrzenie Polacy powinni utrzymywać, bez względu na to, kto będzie po styczniu 2021 roku rządził Stanami kończy Maciej Świrski.

Raport zawiera najważniejsze fragmenty z przemówienia Donalda Trumpa, Prezydenta Stanów Zjednoczonych wygłoszone 4 lipca 2020 roku pod Mt. Rushmore.

Raport niniejszy powstawał w okresie 1-23 lipca 2020. Ponieważ sytuacja jest dynamiczna, niektóre wydarzenia mogły nabrać większego znaczenia niż zostało to zaznaczone w Raporcie. To samo dotyczy aktorów wydarzeń.

Zapraszamy do lektury Raportu i wsparcia Reduty Dobrego Imienia. To bardzo ważne: bez wsparcia ze strony naszych sympatyków nic byśmy nie zdziałali. Przed nami kolejna rozprawa w sprawie przeciwko Janowi Grabowskiemu. Działamy!

 

Kolejny Raport Reduty Dobrego Imienia ukaże się w sierpniu i będzie poświęcony tematowi fake newsów w mediach społecznościowych w pierwszej fazie pandemii.

 

 

Maciej Świrski: Wizerunek Polski to kwestia bezpieczeństwa narodowego

Za nami wybory prezydenckie, w których urzędujący prezydent Andrzej Duda został wybrany na drugą kadencję. Zwycięstwo Andrzeja Dudy to gwarancja, że Dobra Zmiana będzie nadal kontynuowana. Znamienne, że tuż po wyborze prezydent wzniósł okrzyk: “Niech żyje Polska!”. Przyłączamy się do tego hasła, które powinno łączyć wszystkich Polaków. W tym miejscu chcielibyśmy polecić Państwu wywiad, jakiego udzielił polonijnemu “Nowemu Dziennikowi” prezes Reduty Maciej Świrski. Dotyczy on najżywotniejszych interesów Polski i tłumaczy, jak wielką rolę odgrywa kwestia wizerunku Polski.

Kilka dni temu ukazujący się w Stanach Zjednoczonych prestiżowy polonijny „Nowy Dziennik” opublikował na czołówce obszerny wywiad z Maciejem Świrskim prezesem Reduty Dobrego Imienia (http://dziennik.com/featured/maciej-swirski-dla-nowego-dziennika-kwestia-wizerunku-polski-jest-kwestia-bezpieczenstwa-narodowego). Wydawana od 1971 r. gazeta (obecnie tygodnik) utrzymuje pozycję największego i najbardziej prestiżowego polskojęzycznego medium w USA. Redagowany i wydawany w Nowym Jorku, a teraz w New Jersey stanowi główne źródło informacji Polonii. Jego założycielem i pierwszym redaktorem naczelnym był słynny Bolesław Wierzbiański.

Działalność RDI cieszy się rosnącym zainteresowaniem Polaków mieszkających poza granicami. Zwłaszcza Polonia ze Stanów Zjednoczonych obserwuje i wspiera walkę o dobre imię Polski i Polaków fundacji prowadzonej przez Macieja Świrskiego. Dlatego opublikowany raport „Możliwości przeciwdziałania zniesławieniom na platformach streamingowych typu Netflix” ponownie wywołał temat skutecznych sposobów obrony wizerunku Polski.

Rozpoczynając wywiad Maciej Świrski przypomniał, że Reduta reaguje praktycznie na wszystkie przejawy mowy nienawiści czy kłamstwa pojawiające się w przestrzeni publicznej dotyczące historii Polski, i że w 2019 roku podjęto 275 takich interwencji, z których aż 70 proc. odniosło skutek.

Pytany o „raport netflixowy” podkreślił, że jest on profesjonalną i intelektualną reakcją na powtarzające się w produkcjach filmowych kłamstwa dotyczące historii Polski. RDI chciała zdiagnozować problem, za którym stoi potężny przemysł, który ma wielki wpływ na życie współczesnych pokoleń, szczególnie tych najmłodszych. Maciej Świrski zwrócił uwagę także na stałą konieczność ochrony dobrego imienia Polski, gdy ustalił się konsensus naukowy, szczególnie w USA, o rzekomym „polskim współudziale w Holokauście” i jest on wyczuwalny wyraźnie w kulturze popularnej. Przypomniał, że „art. 5 traktatu NATO jest ściśle polityczny, to kwestia wizerunku Polski, zwłaszcza w USA, jest kwestią bezpieczeństwa narodowego. Polakom uznawanym za sprawców Holokaustu nikt nie będzie chciał pomóc realnie w momencie agresji. I z tego punktu widzenia należy patrzeć na działania rozmaitych osób i grup piszących i mówiących o „polskiej winie za Holokaust”. Ten przekaz ma – w ocenie prezesa RDI– zniszczyć sojusz polsko-amerykański. „Kto na tym korzysta, nie trzeba tłumaczyć. Trzeba się temu, z całą mocą, z myślą o niepodległości Polski, przeciwstawiać”.

Zdaniem Macieja Świrskiego obecność treści fałszujących polską historię w przekazie popkulturowym ma wpływ na opinie o Polakach i w konsekwencji na polskie bezpieczeństwo narodowe. I dlatego proliferacja dezinformacji jest rzeczywiście groźna, bo stanowi jeden z elementów wojny komunikacyjnej przeciwko Polsce. „Przez ponad 45 lat Polska była za żelazną kurtyną pod okupacją sowiecką. Następne 25 lat postkomunizmu nie sprzyjało temu, by prawdziwy przekaz o Polsce się pojawiał w USA – z wyjątkiem mediów polonijnych – ponieważ przez długie lata dominowało imperium medialne, które umownie nazywamy „Czerska” i zjawisko „pedagogiki wstydu” dawało obowiązującą wykładnię polskich dziejów. Ten poniżający Polaków przekaz był rezonowany do Stanów Zjednoczonych i innych silnie kulturowo krajów – i stąd brak pozytywnych postaci Polaków, konotacji z Polską itd. A przecież znanym zjawiskiem jest, że jeśli nawet osoba niechętna Polsce, bo zna ją właśnie z takich przekazów, przyjedzie do Polski i zetknie się z ludźmi i pozna trochę naszą historię – to staje się orędownikiem i przyjacielem Polski”.

Udzielający wywiadu przypomniał, że trzeba dbać o właściwą komunikację ze środowiskiem dziennikarzy i decydentów na świecie, a to wymaga dostosowania przekazu do ich możliwości percepcji, czyli politycznej poprawności. „I dlatego należy używać języka politycznej poprawności, gdy się protestuje czy uświadamia dziennikarzy w takich sprawach jak „polskie obozy koncentracyjne”. Zorientowałem się, że tak jest na początku działań Reduty – gdy pisałem protesty w sprawie „polskich obozów” z odwoływaniem się do polskiego bohaterstwa, prawdy o II wojnie światowej – to na nikim nie robiło wrażenia, było zero odzewu. Zaczęto reagować dopiero, gdy wymyśliłem formułę: „Użycie sformułowania „polski obóz koncentracyjny” (lub podobne) jest językiem nienawiści (hate speech) przeciwko Polakom, z wykorzystaniem kłamstwa oświęcimskiego (Holocaust denial) w oparciu o uprzedzenia rasowe i etniczne (racial and ethnic prejudices)”. I dzięki temu mamy skuteczność prawie 70 procent, w zależności od mediów i kraju, w którym pojawia się oszczerstwo. Ale to jest właśnie metoda. I tu od razu muszę uprzedzić zarzuty, że popieram polityczną poprawność – nie, walczę ich bronią, docierając do ich głów jedynym zrozumiałym przez nich przekazem. Tak samo powstańcy warszawscy używali niemieckiej broni, bo tę mieli zdobyczną i była skuteczna – analogia może szokująca, ale adekwatna.”

Na zakończenie rozmowy Maciej Świrski przypomniał o prowadzeniu przez RDI szerokiej akcji publicystycznej m.in. nagrywaniu podcastów, wydawaniu internetowego magazynu „Reduta Online”, i prowadzeniu stron na Facebooku i profilu na Twitterze. Zaapelował również o finansowe wsparcie działań Reduty Dobrego Imienia.

Cały wywiad http://dziennik.com/featured/maciej-swirski-dla-nowego-dziennika-kwestia-wizerunku-polski-jest-kwestia-bezpieczenstwa-narodowego/

Ponadto, we wczorajszym numerze Tygodnika Sieci ukazał się tekst prezesa Reduty pt. “Kiedy skończy się noc w badaniach Holokaustu prof. Grabowskiego?” Maciej Świrski pisał w nim o tym, w jaki sposób Reduta odkryła mechanizm powstawania – w naszej ocenie – “błędów metodologicznych” tego profesora. Polecamy!

Odcinek 31 – Czytanie Grabowskiego: analiza twórczości prof. Jana Grabowskiego

Trwa proces z powództwa pani Filomeny Leszczyńskiej bratanicy Edwarda Malinowskiego przeciwko Barbarze Engelking i Janowi Grabowskiemu. Autorka napisała, a redaktor naukowy to zatwierdził, że Edward Malinowski jest „winny śmierci Żydów”. Filomena Leszczyńska wytoczyła ten proces w obronie dobrego imienia swojego stryja, a Reduta Dobrego Imienia ten proces wspiera, zarówno pod względem prawnym, opłacając koszty sadowe i pomocy prawnej, jak i badawczo. Filomena Leszczyńska domaga sie przeprosin i 100 tys. złotych zadośćuczynienia.
Jesteśmy zdeterminowani pomóc pani Filomenie obronić prawdę przed zniekształcaniem jej przez ludzi, którzy będąc naukowcami – w naszej opinii – nie przywiązują wagi do podstawowego obowiązku badacza – szukania prawdy i dokumentowania jej na podstawie źródeł w obiektywny sposób i bez uprzedzeń. W książce “Dalej jest noc” – w naszej opinii – niestety nie znajdujemy takiej postawy.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dostępnej pod linkiem lub po kliknięciu poniższego obrazka: rdiplad.org/podcast-odc-31

Interwencja Reduty w Philosophy Now

Szanowni Państwo

W wyniku naszej interwencji redakcja Philosphy Now zapowiedziała opublikowanie wyjaśnienia i przeprosin w następnym numerze. Interwencja miała związek z fałszywą tezą zawartą w artykule pt. “Those Who Justify Genocide (https://philosophynow.org/issues/138/Those_Who_Justify_Genocide). Autor tekstu, Michael McManus twierdził, że w czasie II wojny światowej istniały „polskie szwadrony śmierci” („Polish death squads”).

W cytowanym artykule autor uważał, powołując się na książkę Christophera Browninga „Ordinary Men : Reserve Police Battalion 101 and the Final Solution in Poland”, w której historyk ten opisał działania 101. Policyjnego Batalionu Rezerwy mordującego Żydów na terenie Lubelszczyzny. Członkowie batalionu, złożeni z niemieckich policjantów z Hamburga, dokonujący zbrodni na Żydach stali się tym samym dla McManusa powodem do nazwania takich jednostek mianem „polskich szwadronów śmierci”. Wysłaliśmy do redakcji portalu list, w którym domagaliśmy się korekty i przeprosin.

List przesłany do Philosophy Now 

Wersja polska listu

Kłamstwo historyczne w Philosophy Now

W związku z artykułem pt. Those Who Justify Genocide (https://philosophynow.org/issues/138/Those_Who_Justify_Genocide), podjęliśmy interwencję w sprawie fałszywej tezy w nim zawartej. Autor tekstu, Michael McManus twierdzi, że w czasie II wojny światowej istniały „polskie szwadrony śmierci” („Polish death squads”). Wysłaliśmy list do portalu philosophynow.org tłumacząc nieprawdziwość zawartych informacji i domagając się korekty i przeprosin.

W cytowanym artykule autor uważa, powołując się na książkę Christophera Browninga „Ordinary Men : Reserve Police Battalion 101 and the Final Solution in Poland”, w której historyk ten opisał działania 101. Policyjnego Batalionu Rezerwy mordującego Żydów na terenie Lubelszczyzny. Członkowie batalionu, złożeni z niemieckich policjantów z Hamburga, dokonujący zbrodni na Żydach stali się tym samym dla McManusa powodem do nazwania takich jednostek mianem „polskich szwadronów śmierci”. To fałszywe określenie wymaga zdecydowanej interwencji. Wysłaliśmy do redakcji portalu list, w którym domagamy się korekty i przeprosin. Poniżej zamieszczamy tekst, który wysłaliśmy do redakcji:

List przesłany do Philosophy Now 

Wersja polska listu

W przypadku braku korekty będziemy prosić Państwa o wysyłanie listów do Philosphy Now. Zachęcamy jednocześnie Państwa do wzywania portalu do usunięcia kłamliwego określenia, co można zrobić m.in. poprzez Twitter:
https://twitter.com/PhilosophyNow/status/1268491577367896064

Podcast: Odcinek 26 – Fakty Wydarzenia Opinie z Wodzem Thasunke Witko o najnowszym Raporcie RDI

Czy przeczytaliście Państwo już najnowszy Raport Reduty? Jeszcze nie? O… to jesteście zdecydowanie z tyłu za przekaziorami z głównego nurtu, bo ich jaczejki uczyniły to natychmiast po publikacji, a nawet żądały jego udostępnienia, już po pierwszym sygnale szefa Reduty, że takowy powstał! Co tam jest takiego, że pobrało go już kilka tysięcy osób, a w Macieja Świrskiego znów poleciały kamienie?

Prawda. Prawda o zatrważającej, a nie uświadomionej i stale rosnącej potędze platform strumieniowych i o pomyśle zaprzyjaźnienia się z nimi. Maciej Świrski, spiritus movens przedsięwzięcia, po raz kolejny cierpliwie tłumaczy, że nie zamierzał podać Netflixa do sądu, bo to kontrproduktywne i dla Polski szkodliwe. „Oni (menedżment platform streamingowych) są na głodzie kontentu. Potrzebują autentycznych, prawdziwych stories. I my Polacy to mamy np. Pileckiego, Meriana Coopera. Trzeba tylko udowodnić, że nie chodzi o politykę”- puentuje szef Reduty Dobrego Imienia. Świetnie rozumie to Wódz Tasunko Witko, który widzi jak rozrywane są więzi społeczne i że gra idzie o najwyższą stawkę: rząd dusz. Natomiast kompletnie nie dostrzegają tego, atakujące szefa Reduty „elyty”, z których „wychodzi niedojrzałość i parafiańszczyzna”, a przecież w USA od dawna trwa dyskusja o platformach streamingowych i social mediach, zwłaszcza w kontekście wolności i cenzury.

Niepokój komentatorów FWO wywołuje także rosnąca fala zamieszek ulicznych, które nie zostały na początku zneutralizowane, bo zabrakło „pokazu sił”. Winę za to ponoszą demokraci-gubernatorzy i prezydenci, którzy prowadzą karkołomną politykę i są niezależni od Waszyngtonu. Publicyści przypominają, że na inkryminowanego policjanta były już wcześniej skargi, jednak w mieście rządzonym przez demokratów nikt na to nie zareagował. W ogóle Tasunko Witko i M. Świrski, w szerszej perspektywie, dostrzegają podobieństwa między tym, co dzieje się u nas i w USA. „Polska jest jakby poligonem, dla rozwiązań stosowanych za Oceanem”. Widać to zwłaszcza w bezwzględnej walce z autorytetami, w USA z Trumpem a u nas obecnie z ministrem Szumowskim. To typowo sowiecka szkoła polegająca na tzw. destrukcji postaci, „przylepić do osoby coś negatywnego, co będzie już w opinii publicznej kojarzone z nią na zawsze”. Obrzydliwe, ale skuteczne?

Za tydzień w FWO o wyborach, które już 28 czerwca.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dostępnej pod linkiem lub po kliknięciu poniższego obrazka: rdiplad.org/podcast-odc-26

Podcast: Odcinek 25 – Fakty Wydarzenia Opinie z Wodzem Thasunke Witko

Dzisiaj prezentujemy 25 odcinek naszych podcastów, w którym Maciej Świrski i wódz Tȟašúŋke Witkó omawiają wydarzenia ostatniego tygodnia.

Kto niszczy Szumowskiego?

Minister Łukasz Szumowski jest dla znacznej części opinii publicznej i publicystów FWO autorytetem, który wziął na siebie ciężar walki z pandemią i toczy ją z determinacją i powodzeniem. I dlatego zdaniem Macieja Świrskiego stał się celem specjalnej, zaplanowanej i bezwzględnie realizowanej – w stylu sowieckim – operacji niszczenia. Bezpardonowo i metodycznie atakowany, przez „media sprzyjające totalniakom”, słusznie otrzymał zdecydowane wsparcie Jarosława Kaczyńskiego.

Z kolei w opinii Wodza Tȟašúŋke, za atakami na ministra mogą też stać te siły, które straciły finansowo na epidemii, np. te, które nie dostały zamówień. Wódz radzi wszystkim krytykom profesora, by przypomnieli sobie obrazki z Chin, Włoch, które tak elektryzowały cały świat i budziły grozę, także w Polsce. Jednocześnie przyznaje, że nie ma takiej wyobraźni, by w roli walczącego z koronawirusem, umieścić byłego szefa resortu zdrowia Arłukowicza. Zresztą zgodnie, obydwaj komentatorzy pełni są podziwu dla charakteru, siły woli i kultury ministra Szumowskiego.

Kwestia światka profesorskiego, rozpatrywanego także pod kątem kultury, komentowana jest przy okazji wypowiedzi na temat ciągłego rzekomego łamania przez rządzących konstytucji. „ Przybyło nam w Polsce kilka, może kilkanaście milionów konstytucjonalistów” zauważa z przekąsem wódz. Jednak najbardziej oberwało się profesorom Matczakowi i Sadurskiemu. Przy okazji można także posłuchać pochwały zawodu i etosu betoniarza-zbrojarza, bo wykonujący go ludzie muszą być przede wszystkim odpowiedzialni, czym różnią się znakomicie od „najlepszych i najmądrzejszych” profesorów.

Komentatorzy z troską pochylają się także nad kwestią wyborów prezydenckich i zastanawiają się kiedyż wreszcie odbędą się one…

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy dostępnej pod linkiem lub po kliknięciu poniższego obrazka: rdiplad.org/podcast-odc-25

Best state for Fake ID

Each nation is proud of its rich history, which is appreciated and respected. And the most offensive thing is when you have to face the belittling of the role of your people in the history of human development, or even slander. Unfortunately, there is no 100% workable way to cope with such a slander and underestimation. Especially in a world where you are judged by nationality and everyone can easily figure out your real name in order to use it with nasty intentions. Therefore, you can order a novelty id, which can help you defend your interests without fear of revealing your real identity. You can order a souvenir fake ID https://idgod.to/fake-id-best-state/ with any name and be sure that the slanderers will not be able to expose you and defame your nation.