Reduta pozywa Haaretz za polskie „haniebne dziedzictwo zdrady”

 

W Polsce jednak kryje się najciemniejszy zakamarek europejskiej duszy, haniebne dziedzictwo zdrady. To właśnie tutaj unicestwiono największą na świecie społeczność Żydów – jeden nieżydowski Polak na każdych dziesięciu polskich Żydów.

Chloe Rose, Haaretz

9 lipca 2017 roku w artykule „Trump sprawił, że przyznanie się do żydowskiego pochodzenia w Polsce stało się jeszcze trudniejsze”, oprócz umniejszenia istoty polskiego cierpienia podczas wojny, jawnego fałszowania statystyk ofiar i sugerowania polskiego współsprawstwa Holocaustu, pojawiły się między innymi następujące tezy:

 

Polski prezydent Andrzej Duda i inni politycy prawicy już od lat propagują nieco „rozwodnioną” narrację na temat Holokaustu, tocząc wojnę z historykami i ocalałymi i nie zważając przy tym na fakty.

W miarę jak młodzi polscy Żydzi starają się odbudować to, co utracono, walczą oni z czymś więcej niż tylko politycznie umotywowane wyparcie. Nierzadko bywa tak, że ich dziadkowie, po wielu latach kultywowania tradycji przodków w ukryciu, dopiero na łożu śmierci ujawniają swą żydowską tożsamość. Żydowskie matki i ojcowie, dziedzicząc strach ocalałych rodziców, zazwyczaj chrzczą swoje dzieci, aby je ochronić.

 

W związku z przekłamaniami i tezami opublikowanymi na łamach Haaretzu,
założyciel Reduty Dobrego Imienia, Maciej Świrski reprezentowany przez mecenas Monikę Brzozowską-Pasiekę występuje przeciwko wydawcy o usunięcie artykułu na czas trwania procesu o przeprosiny za naruszenie dóbr osobistych.

Będziemy informować Państwa o postępach w sprawie.

Dodaj do zakładek Link.

Jedna odpowiedź na „Reduta pozywa Haaretz za polskie „haniebne dziedzictwo zdrady”

  1. Jacek Kruczkowski mówi:

    Szanowni Państwo. dziękuję za walkę w obronie dobrego imienia Rzeczypospolitej i dóbr osobistych obywateli.

    WALCIE W NICH JAK W BĘBEN NIECH SIĘ OPAMIĘTAJĄ W KOŃCU.

    Za te ich wymysły popadają w coraz większą i większą nienawiść.

    Nie daj Boże gdy stanie się jakaś kolejna zawierucha – NIKT im nie pomoże. Za to wszystko co robią i głoszą…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *