W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – nowy numer Reduty Online

Drodzy Czytelnicy!
1 sierpnia zapraszamy do lektury numeru poświęconego rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Przedstawiamy tekst dr Andrzeja Mazana pt. „Niezwykłe pokolenie”. Niech tegoroczna Godzina W będzie również momentem refleksji nad pokoleniem Powstańców i jego formacją.
Do Powstania Warszawskiego nawiązał, w czasie niedawnej wizyty w Warszawie, prezydent USA – zachęcamy do lektury krótkiego komentarza autorstwa Macieja Świrskiego.
Z przyjemnością przedstawiamy też dwa teksty Jacka Kowalskiego, w których autor, z dwóch odmiennych, choć obu rodzinnych, perspektyw nawiązuje do Powstania Warszawskiego. Są to: komentarz do piosenki „Za Niemen” (z piosenką załączoną do odsłuchania) oraz wspomnienie ze spotkania z Ojcem Pawłowskim, dominikaninem, a wcześniej Powstańcem Warszawskim.
Mamy nadzieję, że zainteresuje też Państwa tekst Michała Boruna na temat asymetryczności relacji polsko-niemieckich widocznej w Mapach Google.

Oprócz informacji o aktualnych działaniach Reduty Dobrego Imienia, w bieżącym numerze znajdą też Państwo kolejny artykuł przygotowany przez Fundację Cultura Memoriae o KL Ravensbrück, tym razem na temat tajnego nauczania w obozie koncentracyjnym.

W aktualnym numerze nie zabraknie również komentarza do spraw bieżących, autorstwa Tȟašúŋke Witkó.
Publikujemy też kolejne Państwa opowieści w ramach akcji #PowiedzmyNiemcomPrawdę, a wśród nich pierwszą część wojennych losów rodziny Murawskich.
W związku z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, po raz pierwszy przygotowaliśmy dla Państwa, dzięki uprzejmości i wielkiemu wkładowi pracy pana Piotra Stankiewicza, wydanie Reduty Online w formacie PDF. Zachęcamy do pobierania i rozpowszechniania wśród znajomych, w formie elektronicznej lub papierowej.

Miłej lektury!
Redakcja „Reduty Online”


Pobierz PDF
Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *