Zdaniem Prokuratury „żołnierze wyklęci” to nie Naród Polski!

31 stycznia br. złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z funkcjonowaniem strony internetowej https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com i publikowanymi tam postami. Zwracaliśmy uwagę na kłamliwe informacje na temat „żołnierzy wyklętych” oraz ich działalności w czasie II wojny światowej.

28 kwietnia Prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście Ireneusz Szeląg odmówił wszczęcia postępowania. Prokurator o takim nazwisku prowadził też w swoim czasie śledztwo smoleńskie.

Zdaniem Prokuratora strona „Żołnierze Przeklęci” nie znieważa Narodu Polskiego a przestępstwo z paragrafu 133 kk Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3., na który się powoływaliśmy, nie występuje. Strona internetowa demonstracyjnie wyraża lekceważenie, a to „znieważeniem” nie jest. Dodatkowo Naród to ogół obywateli RP, a zgodnie z preambułą Konstytucji pojęcie to powinno zostać odniesione do wszystkich obywateli. Dlatego w uzasadnieniu czytamy, że wypowiedzi na stronie internetowej nie dotyczą Narodu Polskiego, a jedynie konkretnej grupy Polaków, części żołnierzy walczących w czasie II wojny światowej. Jako potwierdzenie przywołany został komentarz z roku 1989, a w szczególności artykuł Znieważanie Narodu Polskiego, Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, ustroju państwa oraz jego naczelnych organów oraz pochwalanie faszyzmu autorstwa W. Kuleszy i Igora Andrejewa. Andrejew oprócz tego, że pisał podręczniki akademickie był także stalinowskim sędzią i to on zatwierdził wyrok na Generała „Nila” Augusta Fieldorfa Był autorem stalinowskiego podręcznika „Prawo karne PRL” z 1954 roku. I na artykuł takiego człowieka powołuje się Prokurator Szeląg w takiej sprawie!

Prokurator stwierdził, że pod adresem https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com znajdują się informacje niekorzystne dla „żołnierzy wyklętych”, ale treści te nie są znieważające. Stanowią jedynie krytykę działań polskich żołnierzy, w niektórych przypadkach bardzo mocną, jednak nie znieważającą. Odwołał się także do demokratycznej zasady wolności słowa i swobody wyrażania opinii, podpierając się wypowiedziami Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Konstytucyjnego. I tak, wolność słowa w tym wypadku nie może być ograniczana ponieważ dobre imię „żołnierzy wyklętych” nie jest donioślejszą wartością społeczną.

Wypowiedzi na podawanej przez nas do prokuratury stronie internetowej, w opinii prokuratora Ireneusza Szeląga, są więc dozwoloną krytyką uzasadnioną swobodą wypowiedzi oraz wyrażania swoich odczuć. Jest to skandalem w kontekście powoływania się przez tego prokuratora na artykuł stalinowskiego zbrodniarza po to, aby odmówić wszczęcia postępowania. Jest to ilustracja stanu niektórych przynajmniej obszarów polskiego wymiaru sprawiedliwości. Sprawa jest bulwersująca i wydaje się, że stanowisko powinien zająć Prokurator Generalny.

Reduta złożyła zażalenie na postanowienie prokuratora Szeląga.

Dodaj do zakładek Link.

50 odpowiedzi na „Zdaniem Prokuratury „żołnierze wyklęci” to nie Naród Polski!

 1. Mariusz Surówka mówi:

  Prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście Ireneusz Szeląg zachował się jak typowa ka… (zresztą nie po raz pierwszy) obrażając w ten sposób bohaterskich Żołnierzy Wyklętych i zaznaczę, nie boję się kolejnego nękania mnie przez służby z powodu uczciwych i prawdziwych stwierdzeń czy zachowania patriotycznego. Żołnierze Wyklęci to bohaterzy i należy im się szacunek!!!!

 2. Tani Drań mówi:

  Rozumiem, więc że jeżeli kto kłamie i szakluje to ma do tego prawo w imię wolności słowa. Pan prokurator się ośmieszył. Prawo ma służyć utrzymywaniu porządku a nie oszczerstwom pod przykryciem prawa do wolności wypowiedzi. Pan prokurator hołduje zasadzie że wszystko można powiedzieć czy napisać. Dla mnie to anarchia. Granice wolności słowa są i powinny być jasno określone. Postępowanie przeciwne nie daje wolność ale daje prawo do szkalowania bezpodstawnie drugiej strony.

 3. Bernard mówi:

  Wiem ja i wiedzą inni; kto nie jest Polakiem. Wrrrrrr.

 4. kynopis mówi:

  Nie wart zlamanego szelinga za taka antypolska postawe pseldo sedziego Szelaga. To dowodzi,ze bez natychmiastowel lustracji i reformiy- wymiar sprawedliwosc nie odzyska zaufania w spoleczenstwie !

  • Mathilda mówi:

   Nie widziałam tego komentarza, bo identyczne miałam skojarzenie w mym wpisie. Zwykłam nazywać tą instytucję wymiarem NIESPRAWIEDLIWOŚCI i niestety jak widać na tym „obrazku” … NIC się w tej materii nie zmieniło. Biednemu zawsze wiatr w oczy, a „prawo” jest raz na prawo, raz na lewo.

   Sędziowie i prokuratorzy zaś są niezawiśli … czyli, jak mówią fakty, NIE zawisną, zawieszeni w czynnościach: do czasu weryfikacji ich moralno-etycznego „kręgosłupa”.

 5. mar mówi:

  Andrejew to bandyta stalinowski i piewca oraz współautor bandyckiego komuszego niby prawa PRL!
  Jeżeli Szeląg propaguje zakazane w Polsce komunistyczne wypociny poprzez powoływanie się na ich autora to sam powinien natychmiast zostać usunięty z posady prokuratora i mieć postawione zarzuty łamania prawa!
  Swoją drogą coś wolno postępuje elimninacja komuszego łajna z prokuratur i sądów!

 6. Franco mówi:

  najgorsze jest to, ze ja muszę ze swoich podatków utrzymywać takiego prokuratorzynę. Ciekaw jestem co by było gdybym założył portal szydzący z cierpień narodu żydowskiego w czasie 2wś, i pisał na nim jakieś bzdury, że to np. Żydzi mordowali SS-manów w czasie 2wś.?

 7. Lech Galicki mówi:

  Brak rzetelnie przeprowadzonej ( raz a dobrze) lustracji, jest przyczyną istnienia i funkcjonowania w rozmaitych sferach społecznych w Polsce ludzi o mentalności *targowiczan*, o antypolskiej orientacji etc. To już brzmi wręcz banalnie, a proszę zauważyć jak wielce podłe ma skutki.

 8. Jan Wawrzyńczyk mówi:

  I jak tu nie docenić ministra Zb. Ziobro! Sądy, prokuratura = PRL0bis!

 9. Andrzej Raca mówi:

  Dlaczego nie bylo lustracji takich ludzi po 89 roku? To dzieki Walesie oraz Kiszczakowi i Jaruzelskiemu itp bandytach.

 10. Pat mówi:

  Ten zły szeląg jest opłacany z pieniędzy podatników Polaków.To jest niemoralne.

 11. ciemnymoher mówi:

  „Inni prokuratorzy przeniesieni do prokurator rejonowych to m.in. Ireneusz Szeląg (przeniesiony na najniższy szczebel prokuratorski do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście), Sławomir Górnicki (przeniesiony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów), Sławomir Gorzkiewicz (przeniesiony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście-Północ), Irena Łozowicka (przeniesiona do Prokuratury Okręgowej w Łodzi), Krzysztof Parchimowicz (przeniesiona do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów) i Andrzej Jarecki (przeniesiony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola)”. cyt za telewizjarepublika 8/03/2016.
  To ta sama postać, która mataczyła na zlecenie kacapa w śledztwie smoleńskim przebrana w mundur polskiego żołnierza. Co to za reforma skoro taka kr… może nadal kąsać, pozostając „…”? Czy to, że akurat tej szu… przydzielono tę sprawę jest przypadkiem, czy też zwierzchnicy tego pana myślą podobnie i zlecili mu to zadanie z rozmysłem?

 12. Megrusik mówi:

  Znowu ten Szeląg – oszust śledztwa smoleńskiego ! Co on tak jeszcze robi w prokuraturze – najwyższy czas na garowanie !!!

 13. grażyna mówi:

  To hańba, wychodzi na to że Polska potrzebuje jeszcze długiego czasu na oczyszczenie ze śmieci !

 14. Witold Stanski mówi:

  Dziekuje RDI za interwencje w wielu sprawach tak waznych dla Polakow. Niestety brak dekomunizacji spowodawal, ze ludzie majacy krew niewinnych Polakow na swoich rekach jeszcze dzisiaj nie zostali pociagnieci do odpowiedzialnosci karnej. Wstyd rowniez, ze taka ilosc dzieci czy rodzenstwa jeszcze broni takich przestepcow zamiast sie wstydzic za takich rodzicow czy braci. Wezcie przyklad z Niklasa Franka, ktory urodzony w 1939 roku wstydzi sie do dzis za czyny swego ojca Hansa i napisal wiele ksiazek potepiajacych tego niemieckiego nazisty rezydujacego w Krakowie.

 15. Jan Wolańczyk mówi:

  ciekawe, że KBW to Polacy – a walczące podziemie antykomunistyczne to amerykanie i anglicy.

 16. Fedorowicz Robert mówi:

  Przykro stwierdzic ze takie ka… jak Szelag maja cos do powiedzenia. Wymiar Sprawiedliwosci powinien juz dawno byc oczyszczony z takich kreatur, te ka… zasluguja na … albo wieloletnie wiezienie. Jako Polak mieszkajacy za granica od ponad 30 lat wstyd mi ze po 1989 jest jeszcze tak wielu „pozytecznych ” id… i zd… narodu polskiego. To jest tak zwana demokracja i uszanowanie pamieci po ludziach walczacych z okupantami Polski w latach 1939-45. Powinny wrocic czasy rewolucji francuskiej i gilotyny to pewnie bractwo by sie uspokoilo. Jak to mowia porzadek by zapanowal w szufladzie.

 17. maartin mówi:

  Dosc szkalowania ludzi , bohaterów przez kasty zgnilizny moralnej w togach i łańcuchami z orłem na piersiach , natychmiast pozbawić ich togi i znaku sędziowskiego , obrać w wór i zakuć w dyby , wystawić na rynku miasta w którym żyją .

 18. Inżynier prawa mówi:

  Ten prokurator potwierdza tylko, że środowisko prawnicze jest zdemoralizowane do szpiku kości i trzeba z nimi zrobić porządek.

 19. Janko mówi:

  Szanowny Panie Ministrze Ziobro, dlaczego jest on nadal prokuratorem ???

 20. waldek mówi:

  „Pamięć zawodzi czasami,
  Padają słowa nikczemne,
  Jeszcze bolszewik nie zamilkł…
  Ja chylę czoło przed wami,
  Żołnierze polski podziemnej!

  Pół wieku płonął czerwono
  Łagierny barak nad Wisłą,
  Gdy tylu ludzi więziono…
  Dziękuję za krew i honor,
  Za wolność i niezawisłość!

  Szeląga usidla
  Jego własna ślepa nienawiść,
  Lecz polski szlak się rozwidla
  I żaden moskiewski bydlak
  Mundurów wam nie splugawi!

 21. Joanna Cieszkowska mówi:

  Już najwyższy czas założyć i prowadzić na bieżąco oraz wysyłać przynajmniej raz na trzy miesiące informacje o tym jak prokuratorzy „załatwiają sprawy” dotyczące polskiego narodu.

  Takie raporty, dotyczące prokuratury oraz kasty sędziowskiej powinny być publikowane raz w miesiącu do publicznej wiadomości i odpowiednia reakcja społeczna powinna nastąpić. Już czas na wymianę zdrajców z urzędów.

  Nalezy zorganizować publiczne oskarżenie takowych urzędasow zdrajców i stworzyć specjalną odpowiedzialność karną z pełnymi konsekwencjami, pozbawienia możliwości wykonywania zawodu i przede wszystkim stratami wielkiego majątku osobistego jakiego się owe przebrzyde urzędasy podorabiały.

 22. paweł mówi:

  Żal tych Rodzin Żołnierzy Wyklętych tyle się nacierpieli a teraz jeszcze takie głupie teksty i odzywki muszą wysłuchiwać!!!!!!!

 23. Mirosław mówi:

  Popieram Panią Joanne C. Czas na czystkę w sądownictwie i polityce poprzedniego rzadu.

 24. Mariusz mówi:

  Prokurator wg mnie zachował się niewłaściwie, zlekceważył sprawę i zezwolił na naruszenie dobrego imienia tych, którzy sami bronić się już nie mogą. Kolejny argument za tym, że wymiar sprawiedliwości w Polsce nie działa zgodnie z interesem, i w obronie interesu społeczeństwa polskiego oraz wymaga szybkiej i gruntownej naprawy.

 25. Adam Koch mówi:

  Jak dlugo jeszcze?

 26. ulla mówi:

  Czy ten Pan wie ,co to jest honor?

 27. Teresa mówi:

  Ten sędzia nie oczyścił się sam. Należy to uczynić.

 28. Niesprawiedliwy mówi:

  Szeląga nadal komunizm pociąga. Zamiast popierać Kongres Prawników winien wybrać się na połów pstrąga.

 29. Malikut mówi:

  A ja chciałbym tego pana prokuratora zapytać czy on jest Polakiem,czy tylko posiada obywatelstwo polskie ?
  wydaje mi się ponad wszelką wątpliwość,że szanowny pan prokurator w Moskwie studia prawnicze kończył,a na Łubiance praktyki pobierał i wszystko trwało bodaj 1/2 roku bez jedynie słusznych świąt.

 30. czarek mówi:

  przekleństwa cisną się

 31. Mariusz mówi:

  Żołnierze Wyklęci to ludzie skazani na zapomnienie. Wcześniej oskarżani i bezpodstawnie osądzani, część została w końcu procederu sądowego zamordowana. Należy im się przywrócenie pamięci i szacunek!

 32. Gość mówi:

  Jestem oburzona decyzją sędziego. Ten przypadek jest jeszcze jednym dowodem na to, jak bardzo potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości, jak konieczna jest zmiana konstytucji i jak wprost niezbędna jest reforma oświaty, zwłaszcza w nauczaniu historii Polski.

 33. A. Jurek mówi:

  Przepraszam – nie wyklęci, a niezłomni(heroiczni bohaterowie) patrioci!!!

 34. Litwin mówi:

  Do Ziobry piszmy od razu. Trzeba coś z takim zachowaniem zrobić.

 35. Lech mówi:

  UKRAŚĆ ŻYDOWI PINĆ ZLOTY, TO ZBRODNIA
  UKRAŚĆ POLAKOWI MILION ZLOTY, TO SPRAWIEDLIWE
  BO SKĄD BY TAKI POLAK MIAŁ MILION ZLOTY
  JAKBY WCZEŚNIEJ O TEN MILION ŻYDA NIE OSZUKAŁ.
  OT BOLSZEWICKA SPAWIEDLIWOŚĆ WIELU PROKURATORÓW III RP.

 36. BOGDAN mówi:

  No cóż… ludzie z totalnej opozycji , choćby latem i śnieg padał odpowiedzą twierdząco. Dopiero po 25 latach wychodzi, kto jest kto…

 37. Andrzej mówi:

  Wszedłem na stronę zolnierzeprzekleci.wordpress.com i zauważyłem, że oni nie chcą ponisić konsekwencji za głoszone treści. Jest to moim zdaniem typowa wrzutka dezinformacyjna, tzn. jest tam trochę prawdy (np. nazw. osoby, stanowisko, jakiś numer korespondecji,…), a potem insynuacje lub kłamstwa.

  Należy przede wszystkim ustalić kto stoi za tą stroną, a następnie skierować pozew do sądu – niech zapłacą!

 38. FM mówi:

  Psy psy psy szczekają taka ich natura ale karawana idzie dalej to takie popularne powiedzenie kto tu pies a kto należy do szlachetnej karawany – to każdy trochę nawet na rozumku wie.Plemię gadzinowe wignie bo taki tego plemienia los .Czołem Bohaterom – hańba zaś psom przystoi.

 39. Pablo_XX mówi:

  Zdaje się, że Żołnierze Wyklęci zdegradują p.Szeląga do zera.

 40. Jean A. Konopka mówi:

  Zniewazanie Bohaterow Polski jest zniwazaniem Narodu Polskiego
  i stanowi zatem przestepstwo w sensie przepisow Kodeksu
  Karnego

 41. krystyna mówi:

  A moze tak wystapic o zdegradoeanie Szelaga ze stolka Przydal by sie teraz nasz Kochany Pilsucki zrobil by szybko lad i czystke

 42. Eugeniusz mówi:

  Pogonić kolaborantów !

 43. Matek mówi:

  Obrona dobrego imienia tych co walczyli o Polskę niepodległą to podstawowy obowiązek każdego Polaka. który szanuje ziemię która go żywi i praojców oraz rodziców.

 44. Inżynier mówi:

  Ten „prokurator” posłoguje się swoją osobistą logiką: ” Żołnieze Wyklęci” już nie istnieją a Naród Polski jeszce zyje. A nie powinien. Tego on prwdopodobnie bardzo żałuje bedąc pozostałością administracji okupacyjnej, ktorej elementy niestety jeszcze funkcionują od czasu czwartego rozbioru Polski w roku 1939.

  Termin „żołnierze wyklęci” jest niewłaściwy bo ci żołnierze są wyklęci przez administrację okupacyjną Polski a dla Polaków to powinny być wyłącznie Zołnieżami Bohaterami.

 45. Krzysiek mówi:

  Sądzą nas w dużej mierze ludzie, którzy nienawidzą Polski, nienawidzą polskich bohaterów, sądzą nas zdrajcy. To jest srogi rachunek za brak dekomunizacji i będzie on z każdym rokiem coraz wyższy jeśli nie pozbędziemy się z sądów takich Ireneuszów Szelągów.

 46. Eugeniusz mówi:

  Denerwuje mnie ta paplanina naiwnych Polaków. Polacy jak długo jeszcze będziecie się dawać robić w bambucho? Zróbmy wreszcie porządek w naszym kraju. Lepszego czasu już nie będzie. Czas najwyższy pogonić tych komuchów , żydokomuchów , folkdeuczów, PO-owców , KOD-owców, nowoczesnych itd.

 47. ryszard mówi:

  proponuje napisanie do ministra Ziobry i usuniecie takiego prokuratora w jakim imieniu on śmie się wypowiadać blisko 60 tys Polaków było w organizacjach niepodległościowych wymordowano i wywieziono milion Polaków z samego śląska tylko 30 tys ludzi wywieziono na sybir
  komu taki prokurator służy na pewno nie Polsce i Polakom każda działalność atakująca historie Polski i Polaków walczących jest wroga państwo Polskiemu albo to zrozumie albo won

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *