Wiosną 2017 r. mija półtora roku od wyborów parlamentarnych i powstania rządu Prawa i Sprawiedliwości. Niedawno minął pierwszy rok funkcjonowania sztandarowej rządowej reformy – Programu Rodzina 500+. Widoczne są też pierwsze efekty uszczelnienia systemu podatkowego. W lutym – niemal dokładnie rok po ogłoszeniu Planu Odpowiedzialnego Rozwoju – rząd przyjął Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju. Inne reformy – np. reforma edukacji, służby zdrowia czy wymiaru sprawiedliwości – znajdują się na bardzo zaawansowanym etapie przygotowań. To dobry moment, aby podsumować stopień realizacji planowanych przez rząd reform, a także ich perspektywy. Warto również odnieść się do opinii społeczeństwa, a także zarzutów opozycji dotyczących rządowych reform. / (fragment wstępu)
Pierwsza część przygotowanego przez nas opracowania opisuje rządowe reformy społeczne. Kolejne będą dotyczyły gospodarki i finansów oraz bezpieczeństwa i reform społecznych. Sukcesywnie będziemy także udostępniać tłumaczenia tych dokumentów, tak aby mogli Państwo posługiwać się nimi w swoich środowiskach oraz rozsyłać rodzinie i znajomym.
Popieram 100% rzad ale mam zastrzezenia co do emerutur za duzo panstwo daje mlodym a emeryci co moja mama dostala 8 zl podwyzki ma 80 lat przepracowala 37 lat i dostaje razem z opiekunczym 1430 z i co nie sa kpiny a mlodym dajecie za nic 500zl gdzie tu sprawiedliwosc ,Miala byc emerytura po 40 latach pracy tez zniknela inni maja pare lat stazu i 1000 zl dostaja za nic a my musimy tyrac na nich don 65 lat to budzi moje niezadowolenie jesli PIS zapomni o emerytach bedzie zle a leki po 75 lataxch zero mama ma zero korzysci
onon w sprawie emerytury zgadzam się w 100% – pracowałam, wychowywałam dwoje dzieci- braklo mi 1 miesiąc do 20 lat i otrzymałam 1000 zl. emerytury. Po śmierci meza zlozylam wniosek i otrzymałam rente rodzinna w kwocie 1200 zl. Zaznaczam renta, a nie emerytura na która pracowałam, Jak zyc? Lekarstwa drogie, jesc tez trzeba , ale za co? Jeśli się nie myle to renciści i emeryci (tak było w okresie przedwyborczym) mieli być zwolnieni z placenia podatkow- i co? mala renta i jeszcze z niej biora podatek! Nie ma sprawiedliwości sw tym naliczaniu!!! Pozdrawiam.
Podsumowanie nie powinno być jednak pisane na kolanach! Bo można popierać “dobrą zmianę”, trzeba jednak wytykać jej te rzeczy, które obiecała zrobić, a nie robi!
Już nie wspomnę o “misiewiczach”, o arogancji władzy nieodpowiadającej na słane pisma, wnioski i prośby. Warto jednak wspomnieć o:
– niepodjęciu śledztwa w sprawie śmierci Księdza Jerzego; prokurator Witkowski był gotów po raz trzeci podjąć dochodzenie, Prezydent, mimo apelu podpisanego przez wiele tysięcy Polaków, wątku nie podjął, sprawa leży odłogiem…
– Prezydent trzyma pod korcem Aneks do Raportu nt. WSI; kogo chce w ten sposób chronić?
– rozliczenie poprzednich władz było symboliczne, przestępcza działalność Komorowskiego została opisana przez świadka na procesie Sumlińskiego – I NIC!
O tych sprawach, obok chwalenia za to, co było dobre, też należy pisać!
odniosę się do zdania dot. 500+: “Tak więc, co zostało potwierdzone również po roku funkcjonowania programu, nie sprawdziły się zarzuty krytyków programu, że pieniądze otrzymywane przez rodziny będą marnotrawione.”
Wg mnie nie powinno się wnioskować na podstawie ankiet, gdyż ludzie piszą w nich to, co chcą, a to nie musi być zgodne z prawdą. Mądrzy będą dobrze wykorzystywać pieniądze, a dla ludzi, którzy żyją z zasiłków i nie chcą pracować to jest kolejny przychód i potwierdzenie, że pracować się nie opłaca. To nie tylko wniosek, ale własne zdania kilku osób.
Brakuje informacji o dyskryminacji rodziców i dzieci edukowanych domowo. Ograniczono również swobody w/w rodziców ograniczając formalnie wybór szkoły do województwa. Obydwa problemy to już jest łamanie praw człowieka.
Nie wydaje mi się, żeby uszczelnienie systemu podatkowego było czymś, czym warto się chwalić. Wprawdzie ograniczyło to dług publiczny, ale w rzeczywistości oznacza to tylko tyle, że to, co mieli nam zabrać w przyszłości, zabiorą nam dziś. Należałoby ograniczyć wydatki państwa (przede wszystkim pensje polityków), a nie spowalniać rozwój gospodarki wysokimi podatkami.
Jak najbardziej popieram działania RDI takie, jak walka z kłamstwem o “polskich obozach”, ale przechwalanie się, jakie to wspaniałe mamy władze, ma niewiele wspólnego z dbaniem o dobre imię Ojczyzny.
Uszczelniono system podatkowy tam gdzie przez 8 lat nikt nie reagował i dokonywano wyłudzeń podatku VAT na kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie … i tutaj jest się czym chwalić bo w końcu dowalono oszustom a nie zwykłym obywatelom … obniżono również podatek CIT z 19% do 15% co innego że daniny wszelkiej maści na państwo są wysokie …
Również popieram .
Uważam, że bardzo dużo się dzieje dobrego ,rząd rzeczywiście angażuję się i pracuje bardzo ciężko w przeciwieństwie do po przedników, którzy pracowali tylko dla swoich interesów i naszych sąsiadów. Cieszę się, że mogę mieć szacunek do Rządzących. Nie wiem dlaczego niektórych spraw Rząd nie podejmuje,nie znam przyczyny dlatego nie oceniam. najbardziej chciałabym aby powstała ochrona każdego poczętego dziecka,”ponieważ Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości” Jan Paweł II
Co wy pieprzycie o reformach. Napiszcie o tym, i GRZMIJCIE, jak PiS działa przeciwko narodowi polskiemu procedując ustawę dopuszczającą uprawy GMO w Polsce. Już 21 KWIETNIA 2017R. TAKĄ DECYZJĘ PODEJMĄ ŁAPÓWKARZE z PiS. Ci wszyscy, którzy będą ” za” z pewnością przyjęli łapówkę bo inaczej nie da się tego draństwa wytłumaczyć.
To się nazywa LUDOBÓJSTWO. “Polskie obozy zagłady” to “pikuś” i wolę to niż żreć modyfikowane łajno.
Moje wzburzenie nie pozwala na bardziej parlamentarny (:-) język.
Te reformy nie są trwałe dopóki w sądach sądzi nadal na sama klika. Po ewentualnym odejściu Prawa i Sprawiedliwości do władzy można je będzie usunąć i przy obecnym stanie wymiaru sprawiedliwości społeczeństwo pozostanie pozbawione możliwości obrony przed takimi aktami.