Wstęp

Drodzy Czytelnicy!

Zapraszamy do lektury październikowego wydania "Reduty Online". W numerze przeczytają Państwo nowy artykuł pani Marty Kilich - tym razem na temat kobiecego oddziału dywersyjno-sabotażowego AK "Dysk". Na uwagę zdecydowanie zasługuje również recenzja - autorstwa pani Katarzyny Kumpf - książki Reinholda Vettera pt. "Nacjonalizm w Europie Wschodniej. Co łączy Kaczyńskiego, Orbana z Le Pen i Wildersem".

Przedstawiamy Państwu kolejne trzy teksty pana Lecha Galickiego - opowiadania "Chłopiec i Sen" oraz "Piotr Wielkopolski", a także "Wielkopolskie świadectwo".

Fundacja Cultura Memoriae przygotowała opis wystawy "Kamienne świadectwo" - do tekstu załączony został również katalog wystawy poświęconej mieszkańcom Tykocina wywiezionym przez Niemców m.in. do KL Ravensbrück.

W bieżącym numerze znajdą Państwo również trzecią część wojennych losów rodziny Murawskich. Zachęcamy także do zapoznania się z redutowymi nowościami - m.in. z opracowaniem na temat reakcji niemieckiej prasy w związku z planowanymi reformami sądownictwa w Polsce oraz na temat reparacji wojennych.

Przypominamy, że w związku z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego po raz pierwszy przygotowaliśmy dla Państwa, dzięki uprzejmości i wielkiemu wkładowi pracy pana Piotra Stankiewicza, wydanie Reduty Online w formie pdf, zawierające teksty związane z Powstaniem Warszawskim i II wojną światową. Zachęcamy do pobierania i rozpowszechniania wśród znajomych, w formie elektronicznej lub papierowej. Numer ciągle jest dostępny pod poniższymi linkami:

RedutaOnline-1-sierpnia-2017

Reduta-Online-1-sierpnia-2017-duzy-plik

Miłej lektury!

Redakcja "Reduty Online"

Publicystyka i komentarze