Wstęp

Drodzy Czytelnicy!

Zapraszamy do lektury nowego numeru "Reduty Online". Oprócz informacji o aktualnych działaniach Reduty Dobrego Imienia, znajdą Państwo obszerne teksty poświęcone polityce historycznej Ukrainy. Przedstawiamy oświadczenie RDI w sprawie relacji polsko-ukraińskich oraz analizę artykułu Serhija Rabienki Що сталося в Парослі? Хто приніс смерть у польську колонію на Волині / Co się stało w Parośli? Kto przyniósł śmierć do polskiej kolonii na Wołyniu.

Zachęcamy również do przeczytania wołyńskiej opowieści Zdzisława Koguciuka, krewnego pomordowanych przez UPA na Wołyniu, zasłużonego działacza społecznego, walczącego od lat o godne upamiętnienie ofiar banderowskiego ludobójstwa.

W bieżącym numerze znajdą też Państwo nową rubrykę, poświęconą KL Ravensbrück, którą współtworzy Fundacja Cultura Memoriae. Na razie w rubryce znajduje się tekst wprowadzający w historię tego obozu koncentracyjnego, ale proszę spodziewać się całego cyklu tekstów na ten temat.

Zapraszamy też do zapoznania się z listem poparcia w sprawie stanowiska rządu Rzeczypospolitej w sprawie relokacji imigrantów z krajów Europy Zachodniej.

Mamy nadzieję, że zainteresuje też Państwa opracowanie na temat Kazachstanu.

Miłej lektury!

Redakcja "Reduty Online"

Publicystyka i komentarze